Jak pozbyć się plam po antyperspirancie?

Prowadzenie domu    
ocena

Plamy po antyperspirantach wyglądają wyjątkowo brzydko. Najlepiej jest zapobiegać ich powstawaniu. Pierwsza zasada brzmi: zakładajmy ubranie dopiero wtedy, kiedy antyperspirant zdąży wyschnąć na naszej skórze. Po drugie – przed praniem można zapierać tkaninę pod pachami zwykłym szarym mydłem. Dzięki temu plamy będą szybko usuwane i nie będą wżerały się w materiał.

Jak pozbyć się plam po antyperspirancie?

sxc.hu

Jeżeli jednak plamy już powstały, to należy znaleźć na nie odpowiedni dla sposób. Można oczywiście zastosować odplamiacz do ubrań albo wywabiacz z chlorem, ale warto najpierw wypróbować inne, mniej inwazyjne metody.

Jednym ze sposobów usuwania takich plam jest pasta z sody oczyszczonej i soli. Oba produkty znajdziemy w naszej kuchni bez problemu. Taką pastę nakładamy na plamę, po kwadransie spłukujemy, a potem namaczamy ubranie w proszku, najlepiej takim do delikatnej skóry bądź ekologicznym i pierzemy.

Do białych ubrań można użyć wody utlenionej. Najpierw należy przygotować odpowiedni roztwór, na który składają się: 1 część 3% wody utlenionej, 3 części ciepłej wody, 1/4 łyżeczki octu oraz kropelka amoniaku. W takim roztworze przez kilkanaście minut moczymy plamę, a potem spłukujemy i pierzemy. Uwaga! Wody utlenionej nie można używać do białych jedwabi syntetycznych oraz do białego nylonu, a także do tkanin kolorowych.

Domowy sposób to także użycie pasty do zębów, która ma w swoim składzie również sodę oczyszczoną. Pastę nakłada się na ubranie, a po kilku minutach spłukuje i pierze. Uwaga! Takiej pasty nie można stosować do usuwania plam na kolorowych ubraniach, ponieważ może ona wywabić kolor.

Jeśli jednak plamy powstały na ubraniu kolorowym, to można zastosować płyn do mycia naczyń. Najpierw należy polać plamy płynem, a następnie trzeba wyprać ręcznie.

Niestety, jeżeli ubranie nie może być wyprane, to najlepiej oddać je do pralni chemicznej.

Znacie inne sposoby na usuwanie plam po antyperspirancie? Podzielcie się nimi w komentarzu.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =