Jak pozbyć się plam z trawy?

Prowadzenie domu    
ocena

Słoneczna niedziela. Rodzinny piknik w parku bądź zabawa w ogrodzie. Dzieci biegające wkoło i roześmiani rodzice grający z nimi w piłkę. Sielanka… Tak wiele z nas wyobraża sobie chwile spędzone z rodziną. Niestety, plamy z trawy na ubraniach przywracają nas do rzeczywistości… Zaczynamy się zamartwiać, że nowe koszulki, że pewnie już nic z nich nie będzie, itp.…

Jak pozbyć się plam z trawy?

sxc.hu

Na szczęście, taka sielska niedziela nie musi się zakończyć naszą skwaszoną miną, ani złym humorem z powodu zniszczonych ubrań. Wystarczy, że zapoznamy się z kilkoma zasadami dotyczącymi usuwania plam z trawy. I choć jest to trudne zadanie, to jednak możliwe.

Podstawową zasadą jest ta, iż nigdy nie używamy gorącej wody! To warto zapamiętać, ponieważ gorąca woda utrwala plamy z trawy i później właściwie już nic nie możemy zrobić z tym fantem.

Jednym ze sposobów usunięcia takich plam jest przemywanie kwaskiem cytrynowym. Wiele kobiet ze starszego pokolenia właśnie tak sobie radzi, nawet ze starymi plamami.

Prostym sposobem jest zapieranie plam z trawy zwykłym płynem do mycia naczyń, a potem wstawienie ubrania do prania. Ta metoda jest o tyle praktyczna i dobra, gdyż płyn do mycia naczyń zawsze znajduje się w domu.

Na plamy z trawy bardzo dobrym wywabiaczem jest alkohol, najlepiej 70-procentowy. Należy wpierw zwilżyć poplamione miejsce alkoholem, a po dłuższej chwili spłukać wodą. Koniecznie zimną wodą. Jeżeli jednak zdarzy nam się poplamić jakieś wełniane ubranie, to wtedy użyjmy ciepłego alkoholu. Zwiększy to prawdopodobieństwo usunięcia plamy z tej delikatnej tkaniny.

Innym, równie dobrym pomysłem jest przecieranie zabrudzonej tkaniny jakąś szmatką nasączoną wodą utlenioną. Można także dodać trochę amoniaku. Woda utleniona także zawsze znajduje się w domu, a bynajmniej powinna. Pamiętajcie!

Natomiast moja mama zdradziła mi swój patent. Otóż radziła sobie w ten sposób: poplamione ubranie nacierała zsiadłym mlekiem, zostawiała na noc, a następnego dnia prała. Z racji tego, iż ulubionym zajęciem jej wszystkich dzieci była gra w piłkę, domyślam się, iż na zsiadłe mleko nie może już nawet patrzeć?

Jeżeli jednak wyżej wymienione sposoby usuwania plam nie zadziałają, pozostaje nam wyczyszczenie zabrudzonej tkaniny amoniakiem bądź alkoholem z dodatkiem wody z solą. Teraz plamy powinny zniknąć na dobre…

Można również zastosować różnego rodzaju odplamiacze bądź specjalne mydła do usuwania plam. Na rynku znajduje się wiele takich środków. Ja osobiście wolę domowe sposoby. Są one przyjazne dla środowiska, a przede wszystkim są tańsze.

Jakie są Wasze metody na usunięcie plam z trawy? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Ciekawy artykul. Polecam szczegolnie pkt 2

~ ewa / 2014-11-29 10:40:37
oceń komentarz: (0) (0)