Jak pozbyć się zapachu moczu?

Prowadzenie domu    
ocena

Plamy z moczu należą do grupy plam z białka (obok plam tłustych i plam mieszanych). Zarówno plamy, jak i ich zapach, można usunąć, a przydatne będą do tego poniższe pomysły.

Jak pozbyć się zapachu moczu?

photoxpress.com

Pierwszą i dość nieskomplikowaną metodą jest namoczenie ubrania w wodzie z dodatkiem proszku i wypranie. Istnieje szansa, że zniknie i plama, i nieprzyjemny zapach. Jeśli danej rzeczy nie można prać, to należy wytrzeć plamę zimną wodą, a potem pocierać słabym roztworem octu (jedna łyżeczka octu na pół litra wody).

W usuwaniu plam i zapachu moczu pomoże nam zwykła sól kuchenna. Należy wpierw posypać plamę grubą warstwą soli, a następnie wypłukać w zimnej wodzie. Jeśli plama ta nadal jest widoczna, to trzeba ją wyczyścić nierozcieńczonym salmiakiem, a potem wypłukać i posmarować octem. Na plamy działa także perhydrol, ale należy go rozcieńczyć. Potem należy materiał wyprać w proszku, najlepiej enzymatycznym. Nieprzyjemny zapach powinien zniknąć.

Innym sposobem na usunięcie zapachu moczu jest papka z sody oczyszczonej i wody. Tak przygotowaną papką pocieramy miejsce, w którym znajdował się mocz. Resztki papki należy zmyć octem, a potem jeszcze spłukać to miejsce wodą. Nadmiar wody można zebrać ściereczka lub papierowymi ręcznikami. Jeśli jest taka możliwość, to materiał wywieszamy na słońcu, a jeśli nie, to podsuszamy suszarką – zapach moczu zniknie podobnie jak zapach octu użytego do czyszczenia.

Do usuwania zapachu moczu przydatna jest również woda utleniona. Należy pocierać poplamione miejsce ściereczka zamoczoną w wodzie utlenionej. Uwaga! Trzeba wcześniej sprawdzić, czy woda utleniona nie zniszczy tkaniny. Najlepiej spróbować w jakimś niewidocznym miejscu. Następnie pierzemy tkaninę, a jeśli zdarzyło się to na dywanie, to czyścimy go środkiem do czyszczenia dywanów i odkurzamy.

Na zapach moczu działa też mieszanka wody z płynem do płukania ust. Brudne miejsce należy pocierać wcześniej przygotowanym roztworem, a nadmiar płynu zebrać ściereczką. Również roztwór z amoniaku i mydła rozpuszczonych w wodzie świetnie działa na zapach moczu. Stosować jak powyżej.

Dobrym sposobem jest również posypanie poplamionego miejsca mąką kukurydzianą. Po jakimś czasie mąkę należy spłukać wodą. Nieprzyjemny zapach moczu zniknie.

Jakie jeszcze znacie sposoby na pozbycie się zapachu moczu? Mieliście kiedyś problem z takim powracającym zapachem? Wypowiadajcie się w komentarzach.

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =