Jak prać pościel?

Prowadzenie domu    
ocena

Uwielbiam czystą, pachnącą i wyprasowaną pościel. Pościel najlepiej zmieniać co tydzień, a raz na miesiąc warto odkurzyć odkurzaczem materac i przerzucić go na drugą stronę, aby się nie odkształcał.

Jak prać pościel?

sxc.hu

W sprzedaży jest wiele rodzajów pościeli. Zawsze na wszywce znajdują się instrukcje mówiące, w jakiej temperaturze prać, jak suszyć, jak prasować, itp. Wszywka znajduje się zazwyczaj tylko na jednej części kompletu, ale instrukcja dotyczy wszystkich części.

Dzięki stosowaniu się do poniższych zasad, będzie można długo cieszyć się swoją ulubioną pościelą.

- Zanim zaczniemy prać pościel, musimy ją najpierw odpowiednio posegregować. Naczelna zasada: nigdy nie łączymy kolorów!

- Również przed praniem trzeba przejrzeć pościel i pozapinać wszystkie guziki i zamki. Dzięki temu podczas prania nic nie dostanie się do środka pościeli, a wszystkie rzeczy dobrze się dopiorą.

- Jeżeli pierzemy pościel z nadrukami lub pościel haftowaną, to należy ją przełożyć na lewą stronę – zapobiegnie to uszkodzeniu haftu i nadruku.

- Ustawiamy odpowiednia temperaturę, nigdy wyższą niż ta, która jest podana na wszywce. Wyższa temperatura nie sprawi cudów, a może zniszczyć materiał.

- Używamy odpowiednich proszków: proszek biały do białego, proszek do kolorów do kolorowego. Nie należy też przesadzać z ilością detergentu – to, że się wsypie więcej proszku niż w instrukcji, nie oznacza, że pościel lepiej się wypierze. Za duża dawka detergentu może się nie wypłukać i pościel będzie zbyt intensywnie pachnieć proszkiem do prania.

- Nie można zostawiać wypranej pościeli w pralce na dłuższy czas. Kiedy program się skończy, należy wyjąć pościel i rozwiesić (pranie leżące zbyt długo w pralce może butwieć). Dzięki temu będzie lepiej się prasowało. Suszyć można w pozycji pionowej lub poziomej. Polecam suszenie na wietrze, oczywiście jeśli są ku temu warunki.

- Jeżeli suszymy pościel na dworze, to należy pamiętać o tym, że pościel o ciemnych barwach może wypłowieć od słońca. Dlatego też takiej pościeli nie wolno wystawiać bezpośrednio na ostre słońce.

Dzięki stosowaniu się do powyższych zasad pościel zadbamy o to, aby pościel zachowała swoją wysoką jakość.

UWAGA!

Przypominam raz jeszcze o czytaniu informacji na wszywkach, bowiem znajduje się tam cała kopalnia przydatnych informacji.

Jak Wy dbacie o swoją pościel? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
1.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =