Jak przechowywać, gdzie trzymać biżuterię?

Prowadzenie domu    
ocena

Kobieca garderoba składa się nie tylko z wielu par butów czy ubrań, ale również z biżuterii. I o ile do ubrań mamy przestronną szafę z różnego rodzaju wieszakami i półkami, to często jednak nie wiemy, co robić z kolczykami, wisiorkami czy bransoletkami. Na szczęście ktoś już o tym pomyślał.

Jak przechowywać, gdzie trzymać biżuterię?

photoxpress.com

Biżuterię można przechowywać w typowych szkatułkach z przegródkami i szufladkami. Na rynku można zaopatrzyć się w szkatułki o różnych wzorach i rozmiarach. Można również kupić szkatułkę bez żadnych ozdób i samemu ją pomalować czy zastosować technikę decoupage.

Ciekawym rozwiązaniem do przechowywania bransolet jest duża misa. Bardzo ciekawie to wygląda, a wybieranie bransolet jest dużo bardziej wygodne.

Do wieszania wisiorków i korali idealnym rozwiązaniem są drzewka na biżuterię. Można je kupić gotowe albo zrobić samemu (np. zwykły konar przycinamy, suszymy, szlifujemy, wygładzamy, malujemy – trzeba też osadzić go w jakiejś podstawce albo wstawić do wazonu). Można poprosić swojego mężczyznę o przygotowanie takiego prezentu na jedną z ważnych okazji.

Przyda się także zwykła patera do ciasta, na którą można kłaść różne elementy biżuterii (kolczyki, pierścionki, delikatne wisiorki, itp.).

Pierścionki można przechowywać na podstawkach czy w misie, podobnie do bransoletek. Można je też zawieszać na specjalnych stojakach albo ceramicznej rączce. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych form stojaków, jeśli jest się posiadaczką wielu pierścionków, to warto w nie zainwestować.

Kolczyki można też zawieszać na drzewku czy kłaść na paterze. Można również przygotować w domu specjalną deseczkę na kolczyki na wkręty. Potrzebna do tego jest deseczka, gąbka, kawałek tkaniny i zszywacz. Gąbkę należy przyciąć do wielkości deseczki, oblec to wybraną tkaniną w ulubionym kolorze i od spodu przybić zszywaczem.

Można także przygotować sobie oddzielną gablotkę na biżuterię. Zwykła, korkowa tablica, kupiona w sklepie papierniczym, pomalowana ładną farbą do drewna z wbitymi w nią szpilkami o dużych główkach – gablotka gotowa. Teraz można już wieszać swoje kolczyki czy wisiorki.

UWAGA!

Jeśli chodzi o sposoby na przechowywanie biżuterii, to jest na to wiele sposobów, a jeszcze więcej nieodkrytych. Wystarczy pobudzić wyobraźnię i wykorzystać cokolwiek, co jest w domu. Fanka gotowania może wykorzystać do przechowywania tarkę do warzyw, ale pomalowaną na ładny kolor. Zapalona ogrodniczka może odnowić stare, nieużywane grabie. Ile osób, tyle pomysłów. Zachęcam więc do własnych poszukiwań.

Jak przechowujecie swoją biżuterię? Wykorzystujecie do tego pudełka, wieszaczki, drzewka i przegródki czy trzymacie wszystko razem? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =