Prowadzenie domu Jak przechowywać, gdzie trzymać biżuterię?

Jak przechowywać, gdzie trzymać biżuterię?

-

Biżuterię można przechowywać w typowych szkatułkach z przegródkami i szufladkami. Na rynku można zaopatrzyć się w szkatułki o różnych wzorach i rozmiarach. Można również kupić szkatułkę bez żadnych ozdób i samemu ją pomalować czy zastosować technikę decoupage.

Ciekawym rozwiązaniem do przechowywania bransolet jest duża misa. Bardzo ciekawie to wygląda, a wybieranie bransolet jest dużo bardziej wygodne.

Do wieszania wisiorków i korali idealnym rozwiązaniem są drzewka na biżuterię. Można je kupić gotowe albo zrobić samemu (np. zwykły konar przycinamy, suszymy, szlifujemy, wygładzamy, malujemy – trzeba też osadzić go w jakiejś podstawce albo wstawić do wazonu). Można poprosić swojego mężczyznę o przygotowanie takiego prezentu na jedną z ważnych okazji.

Przyda się także zwykła patera do ciasta, na którą można kłaść różne elementy biżuterii (kolczyki, pierścionki, delikatne wisiorki, itp.).

Pierścionki można przechowywać na podstawkach czy w misie, podobnie do bransoletek. Można je też zawieszać na specjalnych stojakach albo ceramicznej rączce. W sklepach można znaleźć wiele ciekawych form stojaków, jeśli jest się posiadaczką wielu pierścionków, to warto w nie zainwestować.

Kolczyki można też zawieszać na drzewku czy kłaść na paterze. Można również przygotować w domu specjalną deseczkę na kolczyki na wkręty. Potrzebna do tego jest deseczka, gąbka, kawałek tkaniny i zszywacz. Gąbkę należy przyciąć do wielkości deseczki, oblec to wybraną tkaniną w ulubionym kolorze i od spodu przybić zszywaczem.

Można także przygotować sobie oddzielną gablotkę na biżuterię. Zwykła, korkowa tablica, kupiona w sklepie papierniczym, pomalowana ładną farbą do drewna z wbitymi w nią szpilkami o dużych główkach – gablotka gotowa. Teraz można już wieszać swoje kolczyki czy wisiorki.

Uwaga!

Jeśli chodzi o sposoby na przechowywanie biżuterii, to jest na to wiele sposobów, a jeszcze więcej nieodkrytych. Wystarczy pobudzić wyobraźnię i wykorzystać cokolwiek, co jest w domu. Fanka gotowania może wykorzystać do przechowywania tarkę do warzyw, ale pomalowaną na ładny kolor. Zapalona ogrodniczka może odnowić stare, nieużywane grabie. Ile osób, tyle pomysłów. Zachęcam więc do własnych poszukiwań.

Jak przechowujecie swoją biżuterię? Wykorzystujecie do tego pudełka, wieszaczki, drzewka i przegródki czy trzymacie wszystko razem? Podzielcie się doświadczeniami w komentarzu.

Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka dieta przy cukrzycy (porada2)?

Z roku na rok przybywa coraz więcej osób cierpiących na cukrzycę. Wielu przypadków jeszcze nie zdiagnozowano, cukrzyca może bowiem przebiegać bezobjawowo, a jedynym dowodem na jej obecność są wyniki badań. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie je przeprowadzać, gdyż pozwala to na wykrycie wszelkich nieprawidłowości w naszym organizmie, nie tylko problemów z cukrzycą.

Czy warto kupować tanie produkty?

Czy ktokolwiek zastanawiał się kiedyś, czy niska cena towaru nie jest jednoznaczna z jego niską jakością? Czy tylko drogie, ekskluzywne produkty mają kojarzyć się z solidnością i wytrzymałością? Zatem czy to co kupujemy tanio z całą pewnością jest kiepskie, źle działa i zapewne szybko się zepsuje? Niekoniecznie.

Zobacz też

Wychowywanie środkowego dziecka

Środkowym dzieckiem często rządzą skrajne odczucia, czuje się nijakie w porównaniu do swojego rodzeństwa, gdyż nie może sobie przypisać pozycji najstarszego ani najmłodszego. Dziecko takie często ma problemy z samooceną, czuje się gorsze, żyjąc w cieniu pozostałych.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: