Prowadzenie domu Jak segregować śmieci?

Jak segregować śmieci?

-

Aby to zrobić wystarczy wyrobić w sobie nawyk prowadzenia w domu segregacji śmieci, które powinny być wrzucane do odpowiednich pojemników. Każdy z nas może w domu wydzielić miejsca, w których będzie składał odpadki. Konieczna jest nam tylko wiedza o tym, co można segregować.

1. Śmieci podlegające recyklingowi:
– papier – zadrukowane z jednej strony kartki możesz wykorzystać ponownie,
przeczytane gazety możesz oddać do biblioteki lub zostawić w poczekalni u fryzjera;
– plastik – plastikowe butelki należy zostawić odkręcone, torebki z marketów można wykorzystać do przechowywania innych rzeczy;
– szkło;
– metal i aluminium.

2. Śmieci biodegradowalne jak resztki jedzenia (z wyjątkiem mięsa), skórki warzyw i owoców, skorupki po jajkach, torebki po herbacie – wszystko to można przerobić na kompost. Wystarczy ustawić w ogrodzie pojemnik (średniej wielkości), do którego cała rodzina będzie wrzucać kuchenne odpadki. Jeśli nie posiadasz ogrodu możesz znaleźć kogoś, kto potrzebuje naturalnego kompostu do roślin.

3. Baterie – to groźne źródło toksyn. Nie należy ich wyrzucać do kubła, ale zanosić do specjalnie wyznaczonych miejsc (są takie w wielu marketach).

4. Zużyty sprzęt jak lodówki, pralki można oddać specjalnym firmom, które trudnią się skupywaniem takich rzeczy oraz ich utylizacją.

Uwaga!

Problem zaczyna się już w sklepie. Dlatego warto wybierać produkty, których opakowania można poddać recyklingowi. Ponadto, na zakupy zawsze chodźmy z własną torbą, ponieważ reklamówki foliowe nie ulegają rozkładowi. Mimo iż są to niewielkie wyrzeczenia, to ratują naszą planetę.

Segregujecie śmieci? Uważacie, że dzięki temu przyczyniacie się do dbania o środowisko?

Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak nauczyć dziecko rysować?

To ciekawe, iż zdecydowana większość osób dorosłych twierdzi, że nie umie rysować. Owszem, nie każdy ma talent rysowniczy Rembrandta czy malarski – Vermeera, ale chyba trudno spotkać osobę, która nie dałaby sobie rady ze schematycznym narysowaniem postaci ludzkiej czy naszkicowaniem domu, lub kwiatu. A zatem nie jest z nami tak źle, prawda? Problem tkwi w niskiej samoocenie – albo ktoś skutecznie wmówił nam, że „artysty z nas nie będzie”, albo sami, porównując się z o wiele zdolniejszymi, doszliśmy do wniosku, że rysowanie nie jest dla nas.

Wynagrodzenie za urlop wypoczynkowy

Zatrudnionym na podstawie umowy o pracę przysługuje urlop wypoczynkowy i wynagrodzenie za czas przebywania na nim. Jaka wysokość wynagrodzenia przysługuje przebywającemu na urlopie pracownikowi? W jaki sposób można wyliczyć składniki wynagrodzenia za czas urlopu? Podajemy kluczowe wskazówki.

Zobacz też

Jak utrwalić makijaż?

Makijaż bez zmian przez cały dzień lub całą noc to z pewnością marzenie każdej z nas. Zwłaszcza gdy przeżywamy szczególne chwile, takie jak ślub i wesele, i nie chcemy zaprzątać sobie głowy ciągłym poprawianiem naszego makijażu, a pragniemy wyglądać pięknie. Na szczęście nie jest to rzecz nieosiągalna! Firmy kosmetyczne dysponują szerokim wachlarzem produktów do utrwalenia makijażu, czyli tzw. utrwalaczy lub fixerów.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: