Jak udekorować kanapki dla dzieci?

Prowadzenie domu    
ocena

Udekorowane i wesołe kanapki to dobry sposób na przekonanie małych niejadków do zjedzenia śniadania. Ale jest to też bardzo ciekawy sposób na spędzenie czasu z dziećmi, o wiele lepszy niż oglądanie TV.

Jak udekorować kanapki dla dzieci?

sxc.hu

Takie kanapki można przygotować z chleba, bułek czy krakersów. Liczy się wyobraźnia. Z chleba można powycinać wzorki czy kółka, ale czasami wygodniejsze jest użycie okrągłych krakersów.

Do przygotowania takich kanapek przydadzą się plasterki wędliny, pomidory, rzodkiewki, cebula, twarożek, ketchup, itp. Zależy od tego, co kto lubi i co kto wymyśli.

ozdoby do kanapekFot. sxc.hu

Można np. przygotować uśmiechniętą buźkę. Krakersa należy posmarować twarożkiem. Dzięki temu kolejne elementy będą się lepiej trzymały. Potem nakładamy okrągły plasterek wędliny. Z sera wycinamy oczy, usta i nosek, a potem układamy je na wędlinie. U góry, pod wędlinę wkładamy kawałki szczypiorku, będą one odgrywały rolę fryzury.

Możemy też przygotować kotka z kanapki. Na krakersa (albo okrągły chlebek) kładziemy wędlinę. Drugi plasterek wędliny kroimy na pół i wkładamy pod ten pierwszy. Mają z tego powstać uszy. Oczy można zrobić z oliwek. Natomiast z twarożku i trójkątnego kawałka sera robimy mordkę, a ze szczypiorku wąsy. Jeśli chcemy zrobić króliczka, to trzeba mu zmodyfikować kształt uszu.

Można też zrobić kanapkę-gwiazdkę. Z sera wycinamy kształt gwiazdy, kładziemy na okrągłą kromkę chleba, uprzednio posmarowanym twarożkiem, a środek wykładamy piętka pomidora. Jeśli chcemy zrobić kwiatek, to możemy powycinać „płatki” z rzodkiewki.

Aby zrobić takie kanapki, potrzeba troszkę wyobraźni. Jeśli jednak obawiamy się, że nie damy rady, to możemy wcześniej przygotować takie „gotowce”. Możemy pokazać dzieciom, żeby sobie wybrały jakieś zwierzątko i zrobiły taką kanapkę. Nie zapominajmy, że ma to być zabawa, więc jeśli dziecięca kanapka będzie się nieco różniła od tej na obrazku, to i tak pochwalcie dziecko za talent w tym zakresie.

UWAGA!

Musimy też zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Jeśli trzeba coś wykroić ostrym nożem, to wtedy my to robimy. Dzieci mogą sobie wycinać np. kształty w wędlinie czy w serze. Wtedy mogą mieć zwykły nóż stołowy, który nie jest w ogóle ostry. Mniejsze dzieci mogą mieć bardzo ważną funkcję „przyozdabiacza” kanapek. Duża dawka humoru będzie przy tej zabawie niezbędna. Można się też tak z dziećmi bawić, że jedne przygotowują kanapki, a drugie zgadują, co to jest.

Jak Wy dekorujecie kanapki dla swoich pociech? Macie swoje ulubione dekoracje? Podajcie nam je!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =