Jak usunąć gumę do żucia z odzieży, tapicerki czy dywanu?

Prowadzenie domu    
ocena

Guma do żucia świetnie wpływa na stan zębów, odświeża oddech, poprawia koncentrację – i przykleja się do wszystkiego, jeśli prosto z ust nie trafi do papierka, a z nim do kosza. Zanim jednak zakażesz domownikom żucia gumy i każesz przestawić się na tiktaki, wypróbuj poniższą metodę usuwania gumy z ubrań, dywanu czy tapicerki.

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży, tapicerki czy dywanu?

fotolia.com

1. Lodowate przyjęcie.

Guma wykonana jest z polimeru, który twardnieje pod wpływem zimna. A wszystko, co twarde – jest kruche. Dlatego przyłóż do gumy woreczek kostek lodu i zostaw na dłuższą chwilę, nawet na kwadrans.

2. Palcami lub tępym nożem.

Aby usunąć stwardniałą gumę z materiału czy dywanu, delikatnie i pomału podważ ją paznokciami lub tępym, plastikowym nożykiem. Jeśli mocno stwardniała, powinna dać się odkleić, albo zacząć się rozkruszać. Postaraj się pozbyć jak najwięcej gumy, po czym ewentualne resztki wyszczotkuj szczoteczką do paznokci. Jeśli guma znów się ogrzeje, powtórz najpierw manewr z kostkami lodu.

3. Kolorowo.

Jeśli guma zawierała barwnik, a na czyszczonym miejscu został jego ślad, użyj gorącego octu – delikatnie wyszczotkuj plamę, po czym obficie spryskaj zimną wodą i odciśnij wilgoć papierowym ręcznikiem.

A jaie Ty znasz sposoby na pozbycie się gumy do żucia z różnych miejsc?

OCENA
3.78
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =