Prowadzenie domu Jak usunąć gumę do żucia z odzieży, tapicerki czy...

Jak usunąć gumę do żucia z odzieży, tapicerki czy dywanu?

-

1. Lodowate przyjęcie.

Guma wykonana jest z polimeru, który twardnieje pod wpływem zimna. A wszystko, co twarde – jest kruche. Dlatego przyłóż do gumy woreczek kostek lodu i zostaw na dłuższą chwilę, nawet na kwadrans.

2. Palcami lub tępym nożem.

Aby usunąć stwardniałą gumę z materiału czy dywanu, delikatnie i pomału podważ ją paznokciami lub tępym, plastikowym nożykiem. Jeśli mocno stwardniała, powinna dać się odkleić, albo zacząć się rozkruszać. Postaraj się pozbyć jak najwięcej gumy, po czym ewentualne resztki wyszczotkuj szczoteczką do paznokci. Jeśli guma znów się ogrzeje, powtórz najpierw manewr z kostkami lodu.

3. Kolorowo.

Jeśli guma zawierała barwnik, a na czyszczonym miejscu został jego ślad, użyj gorącego octu – delikatnie wyszczotkuj plamę, po czym obficie spryskaj zimną wodą i odciśnij wilgoć papierowym ręcznikiem.

A jaie Ty znasz sposoby na pozbycie się gumy do żucia z różnych miejsc?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Podatek od konta oszczędnościowego

Konta oszczędnościowe cechujące się dzienną kapitalizacją wraz z początkiem kwietnia bieżącego roku utraciły swój uprzywilejowany status. Mianowicie zostały one objęte zryczałtowanym podatkiem od zysków z depozytów bankowych, który bywa również określany mianem podatku Belki. Wspomniana zmiana w zakresie opodatkowania kont oszczędnościowych jest następstwem ostatniej nowelizacji ustawy ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 1997 nr 137 poz. 926). Działanie ustawodawcy z całą pewnością było podyktowane chęcią celu uszczelnienia rodzimego systemu podatkowego.

Zarządzanie projektami wg standardu PMI – szkolenia

Zarządzanie projektami to obecnie bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina kompetencji zawodowych, której celem jest planowanie i realizowanie działań w sposób umożliwiający osiągnięcie sukcesu. Jedną z metodyk zarządzania projektami jest związana z przestrzeganiem standardów PMI.

Zobacz też

Pachnący ogród – jak go stworzyć?

Zapach w ogrodzie wpływa na nasze zmysły, samopoczucie, często koi nerwy. Jednak musimy pamiętać o tym, że zapach to sprawa indywidualna. To, co dla jednych może okazać się przyjemnym i delikatnym zapachem, dla innych może być drażniące czy nawet duszące. Wybór zapachu jest zatem uzależniony od cech osobistych, indywidualnych upodobań. Wśród odmian roślin pachnących – pachną nie tylko kwiaty, ale także liście, owoce. Dodatkowo rośliny pachnące przyciągają owady. I często wydzielanie przez nie zapachu odbija się na wielkości kwiecia. Rośliny intensywnie i pięknie pachnące mogą mieć niepozorne kwiaty i na odwrót.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: