Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

Prowadzenie domu    
ocena

Guma do żucia na ubraniu czy dywanie to bardzo niemiła niespodzianka, ale niestety dość częsta, szczególnie wtedy, kiedy mamy w domu małe dzieci. Maluchy lubią zostawiać takie pamiątki po sobie i lubią sprawdzać, jak – na przykład – przykleja się gumę do plecaka. Na szczęście z takimi „pamiątkami” i „eksperymentami” można sobie poradzić.

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania?

sxc.hu

Jeżeli znaleźliśmy gumę do żucia na ubraniu, które można normalnie prać, to musimy zacząć od włożenia tego ubrania do plastikowego woreczka lub torebki i zamknięcia w zamrażalniku. Po około dwóch godzinach gumę do żucia można po prostu zeskrobać. Jeżeli na ubraniu pozostanie jeszcze jakiś ślad, to trzeba ubranie namoczyć w wodzie ze szklanką octu. Po tym zabiegu należy je uprać jak zwykle.

Do usuwania śladów pozostałych po gumie do żucia służy ocet, alkohol metylowy i benzyna do czyszczenia. Jeśli jednak ubrania z dodatkiem gumy do żucia nie możemy wyprać, to mamy inny sposób. Ubranie należy schłodzić i delikatnie zeskrobać gumę. Zapewne pozostanie jakaś plamka, a usunąć ją można octem. Szmatkę lub ściereczkę moczymy w occie spożywczym i pocieramy plamę.

Jeśli dzieci pozostawiły gumę do żucia na dywanie, to w jej usunięciu pomoże nam poniższa sztuczka. Przykrywamy gumę foliową torebką, która jest napełniona kostkami lodu. Czynność tę powtarzamy tak długo, aż guma stwardnieje. Następnie zdrapujemy stwardniałą gumę, a resztki usuwamy ściereczką zamoczoną w niewielkiej ilości denaturatu.

Znacie inne sposoby na usuwanie gumy do żucia z ubrania? Podzielcie się nimi w komentarzu.

OCENA
3.80
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =

Dobra rada na spodnie pomogło mrożenie i benzyna

~ / 2012-08-01 15:56:01
oceń komentarz: (0) (0)