Jak usunąć kurz z domu?

Prowadzenie domu    
ocena

Kurz zbiera się w każdym domu. Nie ma tu wyjątków. Oczywiście ilość tego kurzu w różnych domach znacznie się różni, a zależne jest to od takich czynników jak: miejsce zamieszkania, ilość dzieci, obecność zwierząt w domu, zamiłowanie do sprzątania, itp.

Jak usunąć kurz z domu?

sxc.hu

Z kurzem należy walczyć, ponieważ znajdują się w nim m.in. roztocza, które mają szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Poniżej podaję garść porad związanych z pozbyciem się kurzu.

1. Sprzątanie należy zacząć od odkurzenia sufitów i ścian. Najwygodniej jest mieć osobną szczotkę i mop tylko do czyszczenia sufitów. Jeśli jednak w domu jest tylko jeden zestaw, to należy owinąć szczotkę dużą ścierką lub starym ręcznikiem i wtedy delikatnie omieść sufit. Należy uważać na żyrandole.

2. Również ściany potrzebują odkurzania. Można to zrobić zmiotką do kurzy na długim kiju.

3. Po odkurzeniu ścian i sufitu należy je jeszcze przemyć mopem lub ścierką z mikrofibry naciągniętą na szczotkę – w ten sposób usunie się resztki kurzu.

4. Trzeba też odkurzyć żyrandole: należy odłączyć prąd, wykręcić żarówkę, zdjąć klosz, wytrzeć oprawę lampy, umyć i osuszyć klosz, odkurzyć żarówkę.

5. Należy teraz posprzątać szafy, zaczynając od ścierania kurzy od samej góry. Czyszcząc należy posuwać się od góry do dołu. Meble należy też od czasu do czasu odsunąć i posprzątać za nimi.

6. Schody – odkurzyć pionową i poziomą część stopnia, a potem boki. Odkurzać od góry schodów. Należy też wytrzeć balustrady i tralki (można założyć na dłoń starą skarpetkę i tak czyścić).

7. Grzejniki też co jakiś czas należy odkurzyć. W walce z brudem z kaloryferami pomoże nam stara skarpetka nałożona na wyprostowany, stary, druciany wieszak.

8. Zasłony i firany należy co jakiś czas prać, a karnisze umyć.

9. Należy też pamiętać, aby co jakiś czas wyprać wszystkie kapy, narzuty, koce i poszycia kanap.

10. Dywany i dywaniki również potrzebują wytrzepania ich na dworze.

11. Teraz można się wziąć do odkurzania dywanów i wykładzin. Odkurzamy co najmniej co trzeci dzień. Jeśli jednak są w domu dzieci czy zwierzęta, to według potrzeb.

12. Odkurzanie należy zacząć od najdalszego kąta pokoju i posuwać się w kierunku drzwi. Po każdym miejscu przejechać kilkakrotnie. Odkurzacz posiada w swoim zestawi różne końcówki, które są bardzo pomocne w dotarciu do różnych miejsc.

13. Należy też pamiętać o regularnym czyszczeniu odkurzacza i o zmianie worka. Do odkurzacza można też włożyć laski wanilii, które będą wydzielały ładny zapach podczas odkurzania.

Jakie są Wasze metody na walkę z kurzem? Czego używacie? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
2.27
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =