Jak usunąć nieprzyjemny zapach dłoni?

Prowadzenie domu    
ocena

W kuchni na nasze dłonie ma wpływ wiele czynników. Co chwilę a to obieramy warzywa, a to myjemy naczynia, ścieramy na tarce i kroimy. Ręce mają więc styczność z różnymi produktami i substancjami, które wydzielają różne zapachy. Zapachy te są niestety wchłaniane przez skórę. Jak je zlikwidować?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach dłoni?

sxc.hu

Jak sobie z tym poradzić?

Warto więc poznać różne domowe sposoby, które pozwolą nam na zniwelowanie brzydkiego zapachu.

1. Jeżeli w kuchni często używamy cebuli, to nasze dłonie przejdą jej zapachem. Aby się go pozbyć, należy umyć dłonie solą, koniecznie w zimnej wodzie. Ciepła woda spowodowałaby, że zapach cebuli się utrwali.

2. Jeśli używamy dużo czosnku, to dłonie również przejdą jego zapachem, a jest on wyjątkowo dokuczliwy. Dłonie myjemy więc w słonej wodzie, a potem pocieramy cytryną czy moczymy w soku z cytryny.

3. Dłonie, które pachną rybą, także myjemy w słonej wodzie i nacieramy cytryną. Można też umyć wpierw w mocno osolonej wodzie, a potem w wodzie z mydlinami. Zapach ryby można też usunąć poprzez natarcie dłoni mieloną gorczycą, a następnie wymycie w wodzie. Można także umyć ręce w roztworze wody utlenionej (do szklanki wody wlewa się łyżeczkę wody utlenionej).

4. W pozbywaniu brzydkiego zapachu z dłoni bardzo pomocna jest również zwykła soda oczyszczona. Ręce należy umyć w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (4 łyżki sody na litr wody) i już. Można też wilgotne dłonie posypać sodą, potem je pocierać, a na koniec wypłukać w wodzie.

5. Innym sposobem na nieprzyjemny zapach dłoni jest umycie dłoni pastą do zębów. Można też nałożyć pastę na dłonie i odczekać około 5 minut. Po tym czasie ręce należy umyć w ciepłej wodzie i gotowe. Zapachowe składniki pasty odświeża także i dłonie.

UWAGA!

Dłonie są wizytówką człowieka i należy o nie dbać. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego musi być poddawana wyjątkowej i regularnej pielęgnacji. Dobry krem do rąk warto mieć zawsze przy sobie.

Jak Wy radzicie sobie z nieprzyjemnym zapachem Waszych dłoni? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =