Prowadzenie domu Jak usunąć nieprzyjemny zapach dłoni?

Jak usunąć nieprzyjemny zapach dłoni?

-

Jak sobie z tym poradzić?

Warto więc poznać różne domowe sposoby, które pozwolą nam na zniwelowanie brzydkiego zapachu.

1. Jeżeli w kuchni często używamy cebuli, to nasze dłonie przejdą jej zapachem. Aby się go pozbyć, należy umyć dłonie solą, koniecznie w zimnej wodzie. Ciepła woda spowodowałaby, że zapach cebuli się utrwali.

2. Jeśli używamy dużo czosnku, to dłonie również przejdą jego zapachem, a jest on wyjątkowo dokuczliwy. Dłonie myjemy więc w słonej wodzie, a potem pocieramy cytryną czy moczymy w soku z cytryny.

3. Dłonie, które pachną rybą, także myjemy w słonej wodzie i nacieramy cytryną. Można też umyć wpierw w mocno osolonej wodzie, a potem w wodzie z mydlinami. Zapach ryby można też usunąć poprzez natarcie dłoni mieloną gorczycą, a następnie wymycie w wodzie. Można także umyć ręce w roztworze wody utlenionej (do szklanki wody wlewa się łyżeczkę wody utlenionej).

4. W pozbywaniu brzydkiego zapachu z dłoni bardzo pomocna jest również zwykła soda oczyszczona. Ręce należy umyć w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej (4 łyżki sody na litr wody) i już. Można też wilgotne dłonie posypać sodą, potem je pocierać, a na koniec wypłukać w wodzie.

5. Innym sposobem na nieprzyjemny zapach dłoni jest umycie dłoni pastą do zębów. Można też nałożyć pastę na dłonie i odczekać około 5 minut. Po tym czasie ręce należy umyć w ciepłej wodzie i gotowe. Zapachowe składniki pasty odświeża także i dłonie.

Uwaga!

Dłonie są wizytówką człowieka i należy o nie dbać. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna i wrażliwa, dlatego musi być poddawana wyjątkowej i regularnej pielęgnacji. Dobry krem do rąk warto mieć zawsze przy sobie.

Jak Wy radzicie sobie z nieprzyjemnym zapachem Waszych dłoni? Dajcie znać w komentarzu.

Poprzedni artykułJak smażyć bez tłuszczu?
Następny artykułJak przechowywać sól?
Sabina Sosnowska

Sabina Sosnowska – urodzona pedantka, fanka ładu i porządku. Pracowała jako asystentka w firmie kosmetycznej i asystent kierownictwa w firmie ogrodniczej. Studiuje zarządzanie. Kocha wieś i zdrowy tryb życia. W serwisie Spec.pl podpowiada jak prowadzić dom i propaguje wizerunek „nowoczesnej pani domu”, czyli house manager.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Sprzątam od dziecka. Choć to ciężka praca, nie uważam jej za przykry obowiązek,  wręcz przeciwnie, uwielbiam cały proces doprowadzania domu do porządku. Wiele osób śmieje się, że mam swoje ulubione sposoby składania ręczników, pościeli czy ubrań, a ja jestem z tego dumna. Czasami wyjmuję wszystko z szafy i układam od nowa tylko po to, aby z przyjemnością spoglądać na efekt.

Lubię gotować, a przede wszystkim jeść. Mieszkam na wsi, gdzie mam swój warzywnik, ogród, oczko ze złotymi rybkami oraz sad. Dzięki temu mogę przygotowywać różne pyszności (kompoty, przetwory i musy) i dzielić się nimi z najbliższymi.

Mogłoby się wydawać, że jestem nudną „kurą domową”. Nic z tych rzeczy. Prowadzę dość ciekawe i różnorodne życie. Studiuję, pracuję, bawię się. Współpracuję ze studencką gazetą, działam w kole naukowym, a nawet piszę książkę, bo obiecałam to mojej przyjaciółce. Moich przyjaciół uwielbiam i skoczyłabym za nimi w ogień.

Wśród moich koleżanek lansuję modę na bycie nowoczesną panią domu. Nowoczesną, czyli taką, która ma swoje sprawy (pracę, studia, itp.), która jest zorganizowana i zadbana, która rozdziela obowiązki, a nie próbuje być „siłaczką”, która po prostu z radością podchodzi do domowych spraw. I dba o to, aby mieć czas również dla siebie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Rymowanki do nauki angielskiego

Ważne jest, aby zaopatrzyć się w odpowiedni zasób rymowanek, żeby później móc z czego wybierać. W tym celu, rodzice powinni być przygotowani na wprowadzenie jednej lub dwóch rymowanek (w zależności od zapału dziecka do nauki, jego zainteresowań i chęci do czytania). Jeśli jesteś rodzicem, na pewno znasz możliwości swojego dziecka. Umiesz też odszyfrować jego nastroje, jesteś więc w stanie odczytać po zachowaniu dziecka, czy dzisiaj jest „ten” dzień do nauki nowej rymowanki.

Kiedy przewalutować kredyt?

Często mówi się, że warto brać kredyty w obcych walutach. Czy można przewalutowanie kredyt, który już posiadamy? Jak to zrobić? Czy przewalutowanie jest opłacalne?

Zobacz też

Przerwy na karmienie piersią

Prawo do skorzystania z przerw na karmienie dziecka piersią jest jednym z przywilejów rodzicielskich. Zagadnienie to reguluje Kodeks Pracy. Pracownica zainteresowana skorzystaniem z tego uprawnienia powinna złożyć odpowiednie oświadczenie pracodawcy. Co ważne, nie można go odrzucić.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: