Jak usunąć plamy po praniu?

Prowadzenie domu    
ocena

Zdarza się - oby jak najrzadziej - że wyciągnięte z pralki pranie nie wygląda jak to z reklam proszku do prania, ale wręcz przeciwnie – jakby dopiero trzeba było je wyprać. Przyczyn może być kilka, ale na każdą plamę znajdzie się odpowiednia metoda. Spokojnie zastanów się, z czym masz do czynienia i wybierz odpowiedni sposób działania.

Jak usunąć plamy po praniu?

fotolia.com

1. Białe plamy.

Najprawdopodobniej powstały z niedokładnie wypłukanego proszku do prania. Powinno wystarczyć namoczenie ubrania w ciepłej wodzie, a następnie ponowne wypranie. Zastanów się, czy ubranie nie powinno być prane w płynie zamiast w proszku – na pewno przysłuży się to swetrom i innym mięsistym dzianinom oraz materiałom z włoskiem: aksamitowi lub welurowi.

2. Żółte plamy.

Zwłaszcza na bluzkach i koszulach są prawdopodobnie plamami pozostawionymi przez pot i antyperspirant. Na naszej stronie znajdziesz porady, jak pozbyć się takich plam.

3. Pomarańczowe plamy.

Są to plamy z rdzy. Na takie plamy również znajdziesz metody w naszym portalu.

4. Szare plamy.

Gumowy fartuch wokół otworu wsadowego pralki ma zakamarki, w których lubią się gromadzić kłaczki i resztki proszku do prania oraz płynu do płukania. Czasami te pozostałości przedostają się na ubrania. Jeśli plama jest świeża, usuń pastowate resztki małą szczoteczką, po czym przepłucz zabrudzone miejsce zimną, bieżącą wodą. Jeśli zabrudzenie zaschło, zamocz je w letniej wodzie i po kwadransie dokładnie wypłucz resztki z materiału.

A jakie są Twoje doświadczenia z plamami odkrytymi po praniu? Znasz na nie jakiś sposób?

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =