Prowadzenie domu Jak usunąć plamy po praniu?

Jak usunąć plamy po praniu?

-

1. Białe plamy.

Najprawdopodobniej powstały z niedokładnie wypłukanego proszku do prania. Powinno wystarczyć namoczenie ubrania w ciepłej wodzie, a następnie ponowne wypranie. Zastanów się, czy ubranie nie powinno być prane w płynie zamiast w proszku – na pewno przysłuży się to swetrom i innym mięsistym dzianinom oraz materiałom z włoskiem: aksamitowi lub welurowi.

2. Żółte plamy.

Zwłaszcza na bluzkach i koszulach są prawdopodobnie plamami pozostawionymi przez pot i antyperspirant. Na naszej stronie znajdziesz porady, jak pozbyć się takich plam.

3. Pomarańczowe plamy.

Są to plamy z rdzy. Na takie plamy również znajdziesz metody w naszym portalu.

4. Szare plamy.

Gumowy fartuch wokół otworu wsadowego pralki ma zakamarki, w których lubią się gromadzić kłaczki i resztki proszku do prania oraz płynu do płukania. Czasami te pozostałości przedostają się na ubrania. Jeśli plama jest świeża, usuń pastowate resztki małą szczoteczką, po czym przepłucz zabrudzone miejsce zimną, bieżącą wodą. Jeśli zabrudzenie zaschło, zamocz je w letniej wodzie i po kwadransie dokładnie wypłucz resztki z materiału.

A jakie są Twoje doświadczenia z plamami odkrytymi po praniu? Znasz na nie jakiś sposób?

Poprzedni artykułJak usunąć plamy z coli?
Następny artykułJak czyścić srebro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak utworzyć spis treści w Wordzie?

Spis treści to element, który w dużych dokumentach, takich jak na przykład praca magisterska, jest obowiązkowy. W programie Microsoft Word można w łatwy sposób wygenerować nawet bardzo złożony spis treści. Dodatkowo, mamy do dyspozycji wiele stylów, które umożliwiają dopasowanie formatu spisu treści do całego dokumentu oraz wymogów formalnych podanych przez uczelnię.

Wisielec – zasady gry

Wisielec (inaczej szubienica, powieszony) to gra towarzyska, w której uczestniczą zazwyczaj dwie osoby. Gra polega na odgadywaniu słów. Aby grać w wisielca wystarczy mieć kartkę papieru i coś do pisania.

Zobacz też

Morrowind – jak znaleźć magiczne buty latające?

Magiczne buty latające znane również jako zwój Ikara, można znaleźć zaraz na początku gry. Musimy jednak się spieszyć – w tym celu zaraz po wyjściu z łodzi i wybraniu odpowiedniej klasy postaci oraz umiejętności wychodzimy na miasto.

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Jaką sukienkę na lato wybrać?

Odpowiednio wybrana sukienka na lato to idealny strój dla pań. Nie dość, że wyglądają w nich bardzo kobieco, to...

Może Cię zainteresuje: