Jak usunąć plamy z barszczu?

Prowadzenie domu    
ocena

Kiedy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, szykujemy białe obrusy i eleganckie stroje, a gdzieś przez głowę przemyka lęk przed plamami z czerwonego barszczu. Nie są to łatwe plamy – nie dość, że jak każda zupa barszczyk zawiera tłuszcz, to jeszcze buraki są źródłem wyjątkowo trwałego barwnika. Dlatego zanim nadejdą święta, uzbrój się w wiedzę na temat tego, jak pozbyć się plam, zanim zdążą się zadomowić na obrusach i odzieży.

Jak usunąć plamy z barszczu?

pixabay.com

1. Stara przyjaciółka.

Aby wywabić z tkanin plamy z czerwonych barwników roślinnych, warto sięgnąć po starą dobrą sól. Zasyp nią grubo plamę, natrzyj ją solą i pozwól płynowi wsiąknąć. Jeśli sól zmieni kolor, wymień ją na świeżą i postępuj tak, aż wchłonie ona cały barszcz. Wtedy namocz plamę przez około w bardzo zimnej wodzie.

Pamiętaj, że wysoka temperatura może utrwalić plamy!

W końcu upierz obrus lub odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Dywan czy chodnik.

Jeśli plama jest na dywanie, po zastosowaniu kuracji solnej, spryskaj dywan w zaplamionym miejscu obficie zimną wodą, a następnie odsącz ją za pomocą ręczników papierowych.

3. Stare plamy.

Starą plamę z barszczu natrzyj alkoholem, po czym zamocz na noc w maślance, a następnie upierz zgodnie z zaleceniami producenta.

A czy Ty masz swoje sposoby na plamy z barszczu?

OCENA
1.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =

Mój barszcz jest chyba upośledzony, plamy - stare czy nowe - schodzą po wodzie i odrobinie płynu.

~ Nana / 2017-08-06 13:44:37
oceń komentarz: (0) (0)