Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z barszczu?

Jak usunąć plamy z barszczu?

-

1. Stara przyjaciółka.

Aby wywabić z tkanin plamy z czerwonych barwników roślinnych, warto sięgnąć po starą dobrą sól. Zasyp nią grubo plamę, natrzyj ją solą i pozwól płynowi wsiąknąć. Jeśli sól zmieni kolor, wymień ją na świeżą i postępuj tak, aż wchłonie ona cały barszcz. Wtedy namocz plamę przez około w bardzo zimnej wodzie.

Pamiętaj, że wysoka temperatura może utrwalić plamy!

W końcu upierz obrus lub odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Dywan czy chodnik.

Jeśli plama jest na dywanie, po zastosowaniu kuracji solnej, spryskaj dywan w zaplamionym miejscu obficie zimną wodą, a następnie odsącz ją za pomocą ręczników papierowych.

3. Stare plamy.

Starą plamę z barszczu natrzyj alkoholem, po czym zamocz na noc w maślance, a następnie upierz zgodnie z zaleceniami producenta.

A czy Ty masz swoje sposoby na plamy z barszczu?

Poprzedni artykułJak usunąć tłuste plamy?
Następny artykułDomowe sposoby na trądzik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zainteresowania w CV

Zdania na temat opisywania zainteresowań w CV są podzielone, jedni uważają że jest to zupełnie zbędne gdyż nie wiąże się z wykonywaną pracą, inni argumentują iż ciekawa pasja czy hobby świadczy o kreatywnej osobowości potencjalnego pracownika. Czy warto więc przygotowując CV wypełniać rubrykę - zainteresowania?

Zalewajka – przepis

Zalewajka to pyszna kwaskowata zupa, której nazwa pochodzi od czynności związanych z jej przyrządzeniem: od zalania żurem gotujących się ziemniaków. Po prostocie wykonania i głównych składnikach można poznać, iż korzeniami sięga do chłopskiej tradycji przygotowywania codziennych potraw.

Zobacz też

Zespół policystycznych jajników – przyczyny, objawy

Zespół policystycznych jajników (PCOS) znany jest także pod nazwą zespołu wielotorbielowatych jajników, zespołu drobnotorbielowatych jajników lub zespołu Steina- Leventhala. PCOS stanowi grupę jednostek chorobowych, które nie sa jednorodne.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: