Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z błota?

Jak usunąć plamy z błota?

-

1. Przygotuj się.

Przyszykuj potrzebne przybory i chemię – przyda ci się plastikowy nożyk lub łyżka, mała szczoteczka, płyn do naczyń lub odplamiacz, pralka oraz proszek lub płyn do prania.

2. Jak to zrobić?

Jeśli plamy z błota są jeszcze mokre, pozostaw je do całkowitego wyschnięcia. Nawet nie próbuj zetrzeć błota, spowodujesz jedynie, że wsiąknie ono mocniej w materiał. Kiedy jednak plamy całkowicie wyschną, zacznij od wyszczotkowania zaplamionego miejsca lub wyskrobania zaschniętych plam za pomocą plastikowego narzędzia. Chodzi o pozbycie się piasku lub ziemi z powierzchni materiału. Kiedy widzisz, że całe błoto zostało usunięte, na plamę nalej kilka kropli płynu do naczyń i wetrzyj go delikatnie palcami w tkaninę. Teraz dodaj kilka kropli wody i szczoteczką wyszoruj obie strony materiału. Wypłucz zaplamione miejsce i wypierz ubranie zgodnie ze wskazówkami na metce. Jeśli po wyjęciu z pralki plama jest nadal widoczna, powtórz nacieranie detergentem i upierz ponownie.

3. Stare plamy.

Aby wygrać ze starymi plamami z błota, będziesz potrzebować nieco innych środków. Przyda ci się pasta BHP (specjalny środek do mycia rąk, stosowany na przykład przez mechaników), stara szczoteczka do zębów, pralka i płyn lub proszek do prania. Aby pozbyć się starej plamy z błota, nanieś na obie strony tkaniny warstwę pasty BHP, a następnie małą szczoteczką wetrzyj w materiał. Zostaw całość na godzinę. Po tym czasie zbierz nadmiar pasty i upierz odzież w pralce zgodnie z zaleceniami producenta, wybierając program z intensywnym płukaniem. Wysusz odzież i sprawdź, czy plama zniknęła. Jeśli nie – powtórz cała procedurę. Uwaga! Nie susz odplamianej odzieży w suszarce automatycznej, ponieważ plamy mogą się utrwalić.

A Ty? Masz sprawdzony sposób na plamy z błota?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Awaria sprzęgła – objawy

Szkodzi im ciężka praca, nieumiejętne się ich posługiwanie, ciągnięcie ciężkich przyczep, jazda w ciężkim terenie, gwałtowne i ostre ruszanie. Sprzęgło w odpowiednio traktowanym samochodzie powinno bez większego problemu wytrzymać około 200tys km. Dlaczego często dzieje się tak, że jesteśmy zmuszeni do wcześniejszej wymiany?

Jak działa marketing wirusowy?

Ile razy otrzymałeś e-maila od znajomego ze śmiesznym filmikiem reklamowym? Ile razy dostałeś od przyjaciela ciekawą prezentację, czy ładne zdjęcia? A ile razy sam przesłałeś tę informację dalej? Pewnie nie raz. A to znaczy, że marketing wirusowy zadziałał.

Zobacz też

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Tajlandia staje się powoli jednym z najmodniejszych kierunków dla spragnionych egzotyki podróżników z USA i Europy. Ze swoim doskonałym jedzeniem, korzystnym klimatem i fascynującą kulturą, kraj przyciągnąć potrafi niezależnie od tego, jaki rodzaj turystyki preferujemy. Podpowiadamy, co szczególnie warto zobaczyć w Tajlandii.

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Zakupy spożywcze online?

Polacy od lat dokonują zakupów przez Internet. Dostępność produktów w sieci jest bardzo wysoka, a sprzedawcy oferują konkurencyjne ceny....

Może Cię zainteresuje: