Jak usunąć plamy z coli?

Prowadzenie domu    
ocena

Cola składa się głównie z wody, cukru i kwasu fosforowego. Jest barwiona karmelem, a to może sprawiać, że plamy przez nią spowodowane mogą się utrzymywać na materiałach czy tapicerce. Dlatego zapoznaj się z metodami walki z takimi plamami, by nie spędzały Ci snu z powiek.

Jak usunąć plamy z coli?

www.pixabay.com

1. Ubrania i bielizna stołowa.

Namocz zaplamione miejsce w zimnej wodzie na około 30 minut. Po tym czasie rozprowadź po plamie odplamiacz odpowiedni do danego materiału. Wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Dopóki nie upewnisz się, że plama zniknęła, nie susz danej odzieży w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura utrwala plamy.

2. Tapicerka.

Odciśnij w papierowy ręcznik tyle płynu, ile to możliwe. W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę płynu do naczyń. Z czystej szmatki skręć mały tamponik i nasącz plamę przygotowanym roztworem, po czym odciśnij wilgoć w ręcznik papierowy. Powtarzaj te dwie czynności, aż plama zniknie, po czym zmocz czystą wodą i osusz ręcznikiem.

3. Ściana.

W szklance wody rozprowadź łyżkę detergentu, na przykład płynu do naczyń. Szczoteczką do zębów zamoczoną w miksturze delikatnie szoruj plamę, starając się nie uszkodzić farby. Jeśli to nie pomoże, zmieszaj 1 łyżkę octu z 2 łyżkami wody i zamocz w tym tamponik skręcony z czystej szmatki. Delikatnie umyj zabrudzone miejsce i zostaw do wyschnięcia.

A jaki jest Twój pomysł na plamy z coli?

OCENA
3.86
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 4 =

oblałam się colą i szybko przeprałam woda z mydłem na stacji benzynowej i zeszło! idealnie!! plamy z coli są niegrożne a przynajmniej te na świeżo "zaprane"

~ zenia / 2015-08-19 08:18:16
oceń komentarz: (1) (2)

trochę pomogło ale widać plamki przeźroczyste

~ Sikacz 2 / 2016-10-22 20:56:53
oceń komentarz: (0) (2)