Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z coli?

Jak usunąć plamy z coli?

-

1. Ubrania i bielizna stołowa.

Namocz zaplamione miejsce w zimnej wodzie na około 30 minut. Po tym czasie rozprowadź po plamie odplamiacz odpowiedni do danego materiału. Wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Dopóki nie upewnisz się, że plama zniknęła, nie susz danej odzieży w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura utrwala plamy.

2. Tapicerka.

Odciśnij w papierowy ręcznik tyle płynu, ile to możliwe. W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę płynu do naczyń. Z czystej szmatki skręć mały tamponik i nasącz plamę przygotowanym roztworem, po czym odciśnij wilgoć w ręcznik papierowy. Powtarzaj te dwie czynności, aż plama zniknie, po czym zmocz czystą wodą i osusz ręcznikiem.

3. Ściana.

W szklance wody rozprowadź łyżkę detergentu, na przykład płynu do naczyń. Szczoteczką do zębów zamoczoną w miksturze delikatnie szoruj plamę, starając się nie uszkodzić farby. Jeśli to nie pomoże, zmieszaj 1 łyżkę octu z 2 łyżkami wody i zamocz w tym tamponik skręcony z czystej szmatki. Delikatnie umyj zabrudzone miejsce i zostaw do wyschnięcia.

A jaki jest Twój pomysł na plamy z coli?

2 KOMENTARZE

  1. oblałam się colą i szybko przeprałam woda z mydłem na stacji benzynowej i zeszło! idealnie!! plamy z coli są niegrożne a przynajmniej te na świeżo „zaprane”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jaka piżamka dla dziecka?

Rodzice często zastanawiają się jaką piżamkę kupić swojemu dziecku, aby zapewniała malcowi komfort podczas snu.

Tasker – jak działa?

Tasker to program, za pomocą którego możemy automatycznie powtórzyć wykonywane wcześniej operacje, bez konieczności robienia ich ponownie ręcznie.

Zobacz też

Jak się ubrać w stylu Kate Moss?

Kate Moss w wielu wywiadach podkreśla, że lubi odwiedzać secondhandy. Mówi, że liczy się ze zdaniem swojego męża, którego pyta zawsze, jak wygląda. A mimo tej skromności stała się Ikoną Mody, która przechodząc do historii, zostanie na zawsze zapamiętana.

Bluza męska – jak poprawić jej casualowy styl

Bluza to uniwersalna część garderoby, która zależnie od kroju i doboru dodatków może spełniać różne funkcje w codziennej, męskiej...

Zimowe zabawy z dziećmi w domu

Zima to zdecydowanie piękna pora roku, trzeba tylko nauczyć się dostrzegania jej zalet. Wprawdzie temperatura spada poniżej zera, na...

Może Cię zainteresuje: