Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z czekolady?

Jak usunąć plamy z czekolady?

-

1. Usuń nadmiar czekolady.

Ostrożnie, za pomocą łyżeczki lub noża do masła, zeskrob czekoladę, uważając, by nie powiększyć plamy.

2. Wypłucz zimną wodą.

Najlepiej jest przelać zabrudzone miejsce zimną wodą, lejąc ją na materiał od spodu, co pozwoli oderwać resztki czekolady od tkaniny.

3. Wetrzyj detergent.

Z 2 łyżek proszku do prania i kilku kropli wody sporządź pastę. Natrzyj nią plamę i zostaw na 5 minut. Po tym czasie zbierz pastę a tkaninę namocz na kwadrans w zimnej wodzie. Co kilka minut potrzyj delikatnie plamę między palcami. Dokładnie wypłucz. Jeśli plama jest tłusta, dodatkowo zastosuj odplamiacz odpowiedni dla danej tkaniny, na przykład stosowane miejscowo mydełko odplamiające.

4. Upierz.

Upierz odzież według wskazówek producenta. Nie susz jej jednak w suszarce automatycznej, póki nie będziesz mieć pewności, że plama całkowicie puściła – wysoka temperatura może bowiem utrwalić plamę.

5. Tapicerka.

Podobnie jak w poprzednim przypadku, zacznij od zeskrobania jak najwięcej czekolady z materiału. Następnie z czystej szmatki skręć tampon, namocz go i namydl, a następnie ostrożnie wyszoruj plamę. Odsącz wilgoć w papierowy ręcznik i jeśli plama jest nadal widoczna, powtórz procedurę. Następnie spryskaj plamę zimną wodą i odciśnij w papierowy ręcznik, po czym zasyp mąką ziemniaczaną i zostaw na kwadrans. Po tym czasie zmieć mąkę i wyszczotkuj dokładnie materiał.

A Ty? jak sobie radzisz z plamami z czekolady?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zielony Śląsk – atrakcje

Województwo śląskie często bywa postrzegane przez pryzmat dymiących hut oraz kopalni. Wbrew pozorom jest to miejsce niezwykle atrakcyjne ze względu na walory przyrodniczo-krajobrazowe. Te wartości kryją się pod pojęciem „zielonego Śląska”. Na zainteresowanych czekają fragmenty Jury, parki krajobrazowe, rezerwaty, ogrody botaniczne czy piękne parki miejskie. Pozostaje tylko odkrywać te uroki…

Jak podawać sery?

Dla savoir – vivre’ u podawanie i jedzenie potraw wygląda jak elegancka ceremonia. Savoir – vivre zakłada nie tylko odpowiednie zachowanie, ale również eleganckie udekorowanie dań i kolejność ich podawania. Zasady dotyczą w szczególności tych okazji, którym będzie towarzyszyć spora ilość potraw. Odnoszą się do uroczystych, bardziej formalnych przyjęć i do tych nieoficjalnych.

Zobacz też

Oferta mix – na czym polega?

Polscy operatorzy komórkowi dają swoim klientom szereg ofert do wyboru. Wśród najbardziej popularnych znajdziemy oferty: abonamentowe (zwane postpaid, a więc „najpierw korzystamy, a później płacimy”), na kartę (zwane jako prepaid – „najpierw płacimy, a następnie korzystamy do wysokości zgromadzonych środków na koncie”).

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: