Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z długopisu z ubrania lub ze...

Jak usunąć plamy z długopisu z ubrania lub ze skóry?

-

1. Alkohol izopropylowy (plamy na tkaninach).

Czystą szmatkę zwiń w kulisty tampon, zamocz w alkoholu i przykładaj mokrą do plamy. Następnie rozłóż szmatkę, dodaj alkoholu, jeśli już zdążył odparować i nakryj czymś nieprzepuszczającym, np. kawałkiem folii, co pozwoli alkoholowi wsiąknąć w tkaninę. Wypłucz tkaninę zimną wodą i upierz zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Pianka do golenia (jeśli alkohol nie pomógł).

Piankę musisz wmasować palcami w plamę, zostawić na kilka minut, po czym opłukać materiał pod bieżącą wodą i wyprać zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Zmywacz do paznokci (ostatnia deska ratunku).

Tamponikiem z waty nanieś nieco zmywacza na niewidoczne miejsce odzieży, by zorientować się, czy jej nie uszkodzi. Jeśli nie, zastosuj zmywacz na plamę, po czym upierz tkaninę jak zwykle.

4. Plamy z długopisu na zamszu.

Oddaj zamszową odzież do profesjonalnego czyszczenia. Na drobnych przedmiotach, takich jak piórnik, możesz spróbować alkoholu lub zmywacza do paznokci, jednak mogą one uszkodzić skórę.

5. Plamy na skórze licowej.

Wypróbuj w niewidocznym miejscu alkohol lub zmywacz do paznokci. Jeśli nie uszkadzają powierzchni, zastosuj je miejscowo na plamę. W przypadku skóry nie zostawiaj tamponu na czyszczonej powierzchni. Kiedy pozbędziesz się plamy, zastosuj odpowiedni preparat do pielęgnacji skóry, co pozwoli uniknąć niepożądanych zmian w wyglądzie odzieży lub butów.

6. Plamy na tapicerce lub dywanach.

Spryskaj plamę lakierem do włosów, po czym nanieś kroplomierzem niewielką ilość octu. Co kilka minut odciskaj płyn tamponem ze szmatki lub papierowym ręcznikiem i nanosząc nową porcję octu. Spryskaj obficie czystą zimną wodą i odsącz ją ręcznikiem papierowym.

A jak Ty walczysz z plamami z długopisu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy przy upadłości trzeba zwrócić dofinansowanie?

W ostatnich miesiącach obserwowany jest znaczący wzrost przypadków ogłoszenia upadłości przedsiębiorstw, które mają wiele znamion upadłości fikcyjnych, celowo przygotowanych z myślą o przywłaszczeniu uzyskanych środków z dofinansowania unijnego. Dotacje unijne stanowią z założenia pomoc bezzwrotną, co oznacza, że nie istnieje konieczność ich spłacenia, jak ma to miejsce w przypadku zaciągnięcia kredytu przez przedsiębiorstwo. Jednakże w przypadku, gdy podmiot (beneficjent), który otrzymał dotację, nie wywiąże się z umowy podpisanej z instytucją, która tę dotację przyznała, zostanie on zmuszony do zwrotu otrzymanej dotacji lub jej części wraz z odsetkami.

Jak obliczyć dni płodne?

Jeżeli starasz się o dziecko, poznanie dokładnej daty swojej owulacji może nastręczyć Wam problemów, zwłaszcza, jeżeli miesiączka pojawia się nieregularnie.

Zobacz też

Cel szkolenia BHP

Szkolenia ogólne i okresowe z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy są obowiązkowe. Wiele osób biorących w nich udział zastanawia się, jakie są cele takich instruktaży, poza tym, że fakt ich odbycia jest wymagany przed przystąpieniem do pracy. Ogólnym celem szkoleń bhp jest to, by pracownicy znali podstawowe przepisy i regulacje w tym zakresie. To z kolei, ma służyć zachowaniu bezpiecznych i zdrowych (higienicznych) warunków. Czego dotyczą te przepisy, czyli jakie są cele szczegółowe?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: