Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z farby?

Jak usunąć plamy z farby?

-

– Plamy z farby olejnej najlepiej szybko wyczyścić terpentyną, benzyną lub denaturatem, a następnie uprać. Można równie próbować czyścić używając mieszanki amoniaku i terpentyny w roztworze 2:! Czyli, 2 części amoniaku i 1 część terpentyny.

– Farbę akrylową starajmy się usunąć zanim jeszcze zaschnie, w tym celu użyjmy miękkiej ściereczki nasączonej wodą z mydłem a następnie upierzmy bluzkę w detergencie. Jeśli to nie pomoże,użyjmy odplamiacza lub spirytusu metylowego.

Farby do malowania tkanin, porcelany, szkła, oraz farby wodne takie jak tempery, gwasze i farby plakatowe, najlepiej jest od rzu zaprać i namoczyć w wodzie z płynem do prania, ewentualnie wywabiaczem, a później rzecz uprać tak jak zwykle.

Macie jakieś inne patenty na usuwanie plam z farby? Dajcie znać!

Poprzedni artykułJak zrobić kolczyki serduszka?
Następny artykułOmaha – zasady gry
Olga Młodawska

Olga Młodawska – plastyczka z zamiłowania i wykształcenia. Uczestniczka licznych wystaw, plenerów malarskich oraz warsztatów dziennikarskich. Absolwentka PLSP im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie na kierunku ceramika artystyczna, Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Ochrona Dóbr Kultury(spec. konserwatorstwo) oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Public Relations na Uniwersytecie Wrocławskim.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Maluję odkąd sięgam pamięcią, jest to moją pasją i zarazem jednym ze sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dużo podróżuję, zwiedzam, kocham zabytki i sztukę. Lubię poznawać nowe miejsca i nowych ludzi...to moje inspiracje.

Z nieustannym zachwytem podziwiam różnorodność otaczającego nas świata i cieszę się, że wciąż jest tyle miejsc do zobaczenia i obrazów do namalowania:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zorganizować akcję charytatywną w szkole?

Akcja charytatywna polega przede wszystkim na zebraniu pieniędzy lub środków dla osób potrzebujących. W szkołach również odbywają się często takie akcje, zwykle w okresie okołoświątecznym (Święta Wielkanocne lub Bożego Narodzenia), bądź w konkretnym celu, na przykład dla zwierząt z pobliskiego schroniska. Jak przeprowadzić taką akcję, żeby przyniosła oczekiwane rezultaty?

Bakugan – zasady gry

Bakugan to gra komputerowa powstała w oparciu o japońską serię animowaną „Bakugan: Młodzi wojownicy”. Fabuła gry oparta jest na historii stworzeń nazwanych Bakugan oraz grupy młodych osób, które ze sobą rywalizują korzystając z pomocy tych istot.

Zobacz też

Dlaczego dzieci wagarują?

Wagary są ucieczką ucznia ze szkoły, z lekcji, w których powinien uczestniczyć. To nieobecność, której nauczyciele nie usprawiedliwiają. Dorosłych często interesuje sam fakt wagarowania, a nie jego przyczyny. Sporadyczne nieobecności, opuszczanie pojedynczych lekcji powinno wzbudzić nasz niepokój tak samo jak w przypadku wagarów ciągłych – częstych i długich.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: