Jak usunąć plamy z fluidu (podkładu)?

Prowadzenie domu    
ocena

Usuwanie śladów po pudrze w kremie to śliska sprawa, jeśli nie zna się paru prostych sztuczek. Musisz pamiętać, że do różnych rodzajów podkładu będą potrzebne różne metody i środki – a twój sukces zależy od tego, czy właściwie dobierzesz sposób do rodzaju plamy.

Jak usunąć plamy z fluidu (podkładu)?

fotolia.com

1. Wyszczotkuj plamę.

Jeśli podkład jest zaschnięty, postaraj się dokładnie go wykruszyć i usunąć resztki małą, sztywną szczoteczką. Zdmuchnij lub wytrzep wszystkie resztki – ponieważ zastosowanie kolejnych kroków może je rozmoczyć i powiększyć plamę. Jeśli jednak plama jest świeża, bibułką lub ręcznikiem papierowym odsącz jak najwięcej wilgoci.

2. Zaatakuj.

Na plamę nanieś odrobinę szamponu lub pianki do golenia – oba kosmetyki zawierają substancje zmiękczające włókna, które ułatwią usunięcie resztek. Delikatnie wmasuj je w materiał palcami, a następnie szczoteczką, zostaw na kilka minut i wypłucz pod bieżącą wodą – zimną!

Jeśli to nie pomogło, spróbuj zastosować wodę utlenioną, musisz ją jednak najpierw wypróbować na jakimś niewidocznym kawałku zaplamionej odzieży, ponieważ może uszkodzić barwniki zastosowane do materiału, z którego jest uszyta. Jeśli kosmetyk jest na bazie oleju, możesz użyć nieznacznej ilości WD-40 – wystarczy spryskać plamę, lekko wetrzeć preparat, po czym wyprać odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Czas na pralkę.

Wypierz odzież jak zwykle, według wskazówek na wszywce. Nie susz jej jednak w suszarce automatycznej, ponieważ temperatura może plamę utrwalić – najpierw musisz mieć pewność, że plama całkowicie zniknęła.

A czy Ty znasz dobry sposób na plamy z podkładu?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =