Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z fluidu (podkładu)?

Jak usunąć plamy z fluidu (podkładu)?

-

1. Wyszczotkuj plamę.

Jeśli podkład jest zaschnięty, postaraj się dokładnie go wykruszyć i usunąć resztki małą, sztywną szczoteczką. Zdmuchnij lub wytrzep wszystkie resztki – ponieważ zastosowanie kolejnych kroków może je rozmoczyć i powiększyć plamę. Jeśli jednak plama jest świeża, bibułką lub ręcznikiem papierowym odsącz jak najwięcej wilgoci.

2. Zaatakuj.

Na plamę nanieś odrobinę szamponu lub pianki do golenia – oba kosmetyki zawierają substancje zmiękczające włókna, które ułatwią usunięcie resztek. Delikatnie wmasuj je w materiał palcami, a następnie szczoteczką, zostaw na kilka minut i wypłucz pod bieżącą wodą – zimną!

Jeśli to nie pomogło, spróbuj zastosować wodę utlenioną, musisz ją jednak najpierw wypróbować na jakimś niewidocznym kawałku zaplamionej odzieży, ponieważ może uszkodzić barwniki zastosowane do materiału, z którego jest uszyta. Jeśli kosmetyk jest na bazie oleju, możesz użyć nieznacznej ilości WD-40 – wystarczy spryskać plamę, lekko wetrzeć preparat, po czym wyprać odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Czas na pralkę.

Wypierz odzież jak zwykle, według wskazówek na wszywce. Nie susz jej jednak w suszarce automatycznej, ponieważ temperatura może plamę utrwalić – najpierw musisz mieć pewność, że plama całkowicie zniknęła.

A czy Ty znasz dobry sposób na plamy z podkładu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Obliczanie wynagrodzenia dla pracownika niepełnosprawnego

W Polsce w ramach polityki aktywizującej zawodowo osoby bezrobotne wprowadza się szereg korzyści dla pracodawców decydujących się zatrudnić osobę bezrobotną. Jednym z uprawnień jakie mogą przysługiwać pracodawcy decydującego się na przyjęcie do pracy osoby bezrobotnej jest dofinansowanie do wynagrodzenia tej osoby. W jaki sposób wyliczyć jaka część wynagrodzenia może być dofinansowana? Przedstawiamy kluczowe kwestie.

Sałatka z brukselki – przepis

Szukając nowych kulinarnych możliwości, nowych technik gotowania, i nowych sposobów przyrządzenia znanych od dawna produktów, tworzymy dania zaskakujące swą świeżością i połączeniem składników. Do takich potraw można zaliczyć także sałatki z brukselką.

Zobacz też

Last minute – na co uważać?

Wakacje last minute (czyli generalnie takie dokonywane na mniej niż dwa tygodnie przed wyjazdem) stały się ostatnio bardzo popularne, a coraz więcej osób czeka czasem na ostatnią chwilę, aby zarezerwować wymarzony wypoczynek. Jest to świetna propozycja przede wszystkich dla tych, którzy nie mogą z wyprzedzeniem zaklepać sobie urlopu bądź dowiadują się o kilku wolnych dniach tuż przed.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: