Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z gumy do żucia?

Jak usunąć plamy z gumy do żucia?

-

1. Wykrusz.

Jeśli na odzieży znajdują się resztki gumy, weź kostkę lodu, owiń w foliowy woreczek i potrzyj nią gumę. Mocno zmrożony polimer staje się kruchy i można zwyczajnie wykruszyć go z materiału.

2. Na gorąco.

Jeśli nie udało ci się usunąć całej gumy, spróbuj innej metody. Podgrzej 2-3 łyżki octu spirytusowego (w mikrofalówce lub w garnuszku), po czym zanurz w nim małą szczoteczkę i dokładnie wyszoruj plamę, aż będziesz mieć pewność, że guma została wymyta z materiału. Następnie upierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

A jak Ty usuwasz gumę do żucia z tkanin?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Przekąski na Sylwestra – przepisy

Co podać na Sylwestra? Takie pytanie mamy w głowie za każdym razem, kiedy okazuje się, że znajomi chcą przywitać Nowy Rok w naszym towarzystwie i w naszym domu. Czasu na przygotowanie smakołyków jest zazwyczaj niewiele. Kupno gotowego jedzenia to spory wydatek. Pozostaje więc własna kuchnia i kilka sprawdzonych pomysłów na dobre i proste jedzenie, które sprawi, że sylwestrowy wieczór będzie udany.

Jak często robić przerwę w tabletkach antykoncepcyjnych?

Antykoncepcja hormonalna jest obecnie bardzo popularną metodą zapobiegania ciąży. Cechuje ją bowiem wysoki wskaźnik skuteczności, łatwo się ją stosuje i dzięki niej można się cieszyć spontanicznym seksem, którego nie zakłóca zakładanie prezerwatywy.

Zobacz też

Jak negocjować kredyt mieszkaniowy?

Osoby zaciągające kredyt mieszkaniowy dysponują ograniczonymi możliwościami negocjacyjnymi, ponieważ takie produkty bankowe są sprzedawane masowo. Trudno sobie wyobrazić, że bank mógłby zmienić swą politykę kredytową ze względu na postulaty pojedynczego klienta. Warto również wiedzieć, że pracownicy banku nie posiadają znaczącej autonomii w zakresie przyznawania kredytów i muszą realizować wskazanie, które zostały narzucone przez ścisłe kierownictwo. Dlatego próby negocjacji najbardziej podstawowych aspektów umowy z cała pewnością nie przyniosą skutku. Mowa o takich kwestiach jak: zasady wcześniejszej spłaty zadłużenia i reguły naliczania karnych odsetek od niezapłaconych rat, zasady wypowiedzenia umowy oraz długość okresu wypowiedzenia przysługującego obydwu stronom, stawki opłat i prowizji, zasady wystawienia bankowego tytułu egzekucyjnego oraz jego treść, reguły naliczania oraz zmiany oprocentowania kredytu.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: