Jak usunąć plamy z henny?

Prowadzenie domu    
ocena

Henna to barwnik roślinny stosowany do barwienia włosów, rzęs czy brwi oraz do robienia zmywalnych tatuaży na skórze. O ile jednak na włosach czy skórze nie jest permanentny, to wywabienie go z tkanin może okazać się dość trudne. Im świeższa henna, tym łatwiej będzie usunąć plamę, dlatego postaraj się jak najszybciej wdrożyć poniższe kroki.

Jak usunąć plamy z henny?

pixabay.com

1. Czym?

Będziesz potrzebować płynu do naczyń, octu spirytusowego, enzymatycznego odplamiacza lub środka piorącego albo spirytusu.

2. Jak?

Jak najdokładniej spłucz hennę zimną wodą, a następnie wmasuj w plamę płyn do naczyń, aż się spieni. Włóż zaplamioną część materiału do miseczki, zalej plamę octem i zostaw na dwie godziny, po czym wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

 

Jeśli ta metoda nie pomoże, zastosuj enzymatyczny odplamiacz, zgodnie z instrukcją na opakowaniu, po czym wypierz odzież jak zwykle.

Ostatnią deską ratunku może okazać się doskonale rozpuszczający barwniki alkohol – zwiń czystą szmatkę w mały tamponik, zwilż go alkoholem, po czym przyciskaj do plamy raz za razem, odwracając tampon, jeśli barwnik nań przejdzie. Po tym zabiegu wypierz ubranie według zaleceń na metce.

3. Uwaga!

Henna zbliżona jest składem do barwników zawartych w kawie i herbacie. Możesz więc wypróbować środki odplamiające przeznaczone do tych właśnie substancji.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

OCENA
3.82
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =

Jeszcze nie sprawdzałam ale przetestuje :)

~ Kasia / 2018-12-19 22:03:19
oceń komentarz: (0) (0)