Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z herbaty?

Jak usunąć plamy z herbaty?

-

1. Plamy na odzieży lub obrusach.

Jeśli herbata zaplamiła tkaninę – czy to obrus, czy odzież, po pierwsze postaraj się jak najdokładniej wypłukać ją z materiału. Użyj do tego zimnej bieżącej wody – najlepiej jest podłożyć zaplamione miejsce pod strumień wody i dłuższą chwilę płukać. Następnie spryskaj plamę roztworem octu i wody w proporcji 1:4 i zostaw na kwadrans. Jeśli po tym czasie plama jest nadal widoczna, natrzyj ją drobną solą. Obrus czy ubranie upierz jak zwykle, zgodnie z zaleceniami na metce. Do plam starych i wyjątkowo uporczywych zastosuj wybielacz lub odplamiacz do kolorów. Nie susz odplamianej rzeczy w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura może utrwalić plamę.

2. Plamy na dywanach i tapicerce.

Odciśnij jak najwięcej herbaty ręcznikiem papierowym, po czym na plamę nalej nieco zimnej wody, znów odciśnij – i tak parę razy, by wypłukać plamiący napój. Jeśli plamy nie da się w ten sposób usunąć do końca, na tamponik z białej, czystej szmatki nalej nieco octu i dociskaj całość do zaplamionego miejsca. Starannie odsącz płyn z dywanu i pozwól miejscu wyschnąć. Jeśli to będzie konieczne, użyj dla odświeżenia dywanu odpowiedniego środka czyszczącego.

A jak Ty sobie radzisz z plamami z herbaty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kamica nerkowa – przyczyny, objawy, dieta

Kamica nerkowa jest to choroba, której istota polega na wytwarzaniu się i odkładaniu się w obrębie dróg moczowych kamieni. Złogi te nie rozpuszczają się. Kamienie mogą być zbudowane z różnych związków: szczawianów wapnia, fosforanów wapnia, kwasu moczowego, cystyny. Najczęściej mamy do czynienia z kamicą wapniową.

Czym są mediacje?

Zdarzają się sytuacje, gdy dwie osoby absolutnie nie są w stanie ze sobą spokojnie, rzeczowo porozmawiać, ale muszą coś wspólnie ustalić. Pracownik i pracodawca, wierzyciel i dłużnik, ex-mąż i ex-żona… dwie osoby, przy których ma się wrażenie, że nawet, gdy tylko patrzą na siebie, krzyczą. W takiej sytuacji nie ma innego wyjścia niż mediacje.

Zobacz też

Drinki z szampanem – przepisy

Przez wielu niedoceniany, przez innych uwielbiany. Szampan - doskonały trunek prosto z Francji. Bardzo często, niestety, jest traktowany jedynie jako sylwestrowy napój lub alkohol na wielkie okazje. A to błąd. Na bazie szampana bowiem powstają delikatne, wyśmienite drinki, serwowane w najlepszych lokalach. Poniżej przedstawiam przepisy na kilka z nich, które można wykonać w domu samodzielnie.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: