Jak usunąć plamy z kawy?

Prowadzenie domu    
ocena

W czasie picia kawy nie powinno się czytać zbyt zabawnych tekstów. Dzieci i zwierzęta domowe mające nagły interes do naszych łokci również nie czynią życia łatwiejszym. Co zrobić jednak, gdy kawa się rozlała i trzeba pozbyć się plam przez nią spowodowanych?

Jak usunąć plamy z kawy?

www.pixabay.com

1. Świeże plamy na materiale.

Pierwszym środkiem, po jaki musisz sięgnąć, powinna być zimna woda. Włóż pod kran materiał tak, by woda przelewała się od wewnątrz do zewnątrz. Jeśli to nie wystarczy, zastosuj miejscowo płyn do prania, pastę z proszku do prania lub mydełko odplamiające. Wmasuj preparat w plamę, zostaw na 30 minut, wypłucz, po czym upierz rzecz zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Plamy na tapicerce lub dywanach.

Takich plam nie da się niestety opłukać pod kranem, dlatego najlepiej jest najpierw odsączyć maksymalnie plamę z kawy, używając papierowego ręcznika, czystej ściereczki czy choćby chusteczek higienicznych. Następnie rozcieńcz wodą nieco płynu do prania albo rozpuść proszek i tamponem zwiniętym z czystej ściereczki nanoś je na plamę, aż ta zniknie. Odsącz wilgoć ręcznikiem papierowym, obficie spryskaj wodą (na przykład ze spryskiwacza do kwiatów), i ponownie odsącz. Powtarzaj takie płukanie, aż mokre miejsce nie będzie się pienić.

3. Plamy na ścianach.

Plamę na ścianie można potraktować na mokro lub na sucho. Metoda mokra wymaga spryskania zabrudzonego miejsca roztworem bezbarwnego detergentu i delikatne wyczyszczenie plamy miękką szczoteczką. Następnie zbierz ze ściany jak najwięcej wilgoci ręcznikiem papierowym i zostaw do wyschnięcia. Jeśli ściana pomalowana jest dobrą farbą albo oklejona tapetą, możesz pokusić się o zastosowanie tak zwanej magicznej gąbeczki, którą kupisz w większości drogerii i sklepów gospodarstwa domowego. Potrzyj delikatnie plamę, a powinna ustąpić.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =