Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z kawy?

Jak usunąć plamy z kawy?

-

1. Świeże plamy na materiale.

Pierwszym środkiem, po jaki musisz sięgnąć, powinna być zimna woda. Włóż pod kran materiał tak, by woda przelewała się od wewnątrz do zewnątrz. Jeśli to nie wystarczy, zastosuj miejscowo płyn do prania, pastę z proszku do prania lub mydełko odplamiające. Wmasuj preparat w plamę, zostaw na 30 minut, wypłucz, po czym upierz rzecz zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Plamy na tapicerce lub dywanach.

Takich plam nie da się niestety opłukać pod kranem, dlatego najlepiej jest najpierw odsączyć maksymalnie plamę z kawy, używając papierowego ręcznika, czystej ściereczki czy choćby chusteczek higienicznych. Następnie rozcieńcz wodą nieco płynu do prania albo rozpuść proszek i tamponem zwiniętym z czystej ściereczki nanoś je na plamę, aż ta zniknie. Odsącz wilgoć ręcznikiem papierowym, obficie spryskaj wodą (na przykład ze spryskiwacza do kwiatów), i ponownie odsącz. Powtarzaj takie płukanie, aż mokre miejsce nie będzie się pienić.

3. Plamy na ścianach.

Plamę na ścianie można potraktować na mokro lub na sucho. Metoda mokra wymaga spryskania zabrudzonego miejsca roztworem bezbarwnego detergentu i delikatne wyczyszczenie plamy miękką szczoteczką. Następnie zbierz ze ściany jak najwięcej wilgoci ręcznikiem papierowym i zostaw do wyschnięcia. Jeśli ściana pomalowana jest dobrą farbą albo oklejona tapetą, możesz pokusić się o zastosowanie tak zwanej magicznej gąbeczki, którą kupisz w większości drogerii i sklepów gospodarstwa domowego. Potrzyj delikatnie plamę, a powinna ustąpić.

A jak Ty radzisz sobie z takimi plamami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Monitoring inteligentny – co to, jak działa?

Coraz dalej idą prace nad inteligentnym systemem monitoringu, który od razu weryfikuje dane i wyszukuje ważne informacje z wyświetlanych obrazów. Służy do tego wideorejestrator DVD z funkcją inteligentnej analizy danych. Taki system przesyła nam informację o konkretnym niepokojącym zdarzeniu.

Jak poradzić sobie ze śmiercią brata?

Kiedy najbliższa nam osoba ginie nagłą śmiercią, nasze cierpienie jest niejako podwójne. Ból wywołuje bowiem nie tylko odejście, ale także to, że nie zdążyliśmy się pożegnać. Jak poradzić sobie z tym, że nasz brat zginął w wypadku?

Zobacz też

Jajka faszerowane po węgiersku – przepis

Jajka faszerowane to jeden ze "standardów", który każdy dobry gospodarz i gospodyni powinni znać. Szczególnie, że to prosta i efektowna potrawa, która jest odpowiednia jako zwykła przekąska, ale i jako urozmaicenie świątecznego poczęstunku.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: