Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z kleju?

Jak usunąć plamy z kleju?

-

1. Klej epoksydowy (dwuskładnikowy).

Plamy trzeba usuwać natychmiast, przecierając zabrudzenie spirytusem metylowym.

2. Klej celulozowy.

Jak najszybciej opłucz zaplamione miejsce wodą i wypierz tkaninę w proszku enzymatycznym. Jeśli to nie pomoże, spróbuj czyszczenia roztworem salmiaku.

3. Klej modelarski.

Do kleju modelarskiego stosuje się specjalny rozpuszczalnik, dostępny w sklepach dla modelarzy.

4. Klej roślinny.

Zeskrob jak najwięcej kleju z tkaniny, po czym upierz ją ręcznie mydłem w ciepłej wodzie. Jeśli plama zaschła, wykrusz klej i namocz go, by przywrócić mu pierwotną konsystencję.

5. Klej cyjanoakrylowy.

Jak dotąd nie wynaleziono idealnej metody usuwania tego kleju. Popularne jest wytapianie go żelazkiem – pod i na plamę należy położyć arkusz papieru śniadaniowego. Można próbować acetonu, jednak ten może odbarwić tkaninę. Istnieje również w sprzedaży specjalny odplamiacz do takich klejów, ale jego skuteczność jest wątpliwa.

6. Klej neoprenowy.

Świetnie rozpuszcza się acetonem lub octanem amylu, jednak trzeba przeprowadzić najpierw test w niewidocznym miejscu, ponieważ obie te substancje mogą odbarwiać tkaniny.

A Ty? Jak sobie radzisz z róznymi rodzajami kleju?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak się dobrze kłócić w związku

Kłócić się czy nie kłócić się? Kłócić się, oczywiście, że tak. Pod warunkiem jednak, że konstruktywnie, nie niszcząc się wzajemnie, nie atakując bezpodstawnie, nie zbaczając z tematu. Kłótnia to różnica zdań – nie omawiane na bieżąco konflikty narastają i w pewnym momencie stają się niemożliwe do pokonania. A więc kłócić się – ale rozsądnie.

CV – jak napisać?

Profesjonalnie napisane CV to nasze być albo nie być na rynku pracy. Dobrze sformułowane, przejrzyste oraz niepozbawione pewnej dozy oryginalności, wyeksponuje nasz profil spośród dziesiątek, a nawet setek osób starających się o daną pracę.

Zobacz też

Jak zainstalować Skype w komórce?

Skype to narzędzie, które umożliwia porozumiewanie się na odległość. Instalacja Skype na komórce nie jest trudna i należy rozpocząć ją od wizyty na stronie producenta. Można wejść na tą witrynę z poziomu przeglądarki w komputerze stacjonarnym bądź bezpośrednio z komórki.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: