Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z krwi?

Jak usunąć plamy z krwi?

-

1. Zimna woda.

Na plamy z krwi zawsze stosuj zimną wodę. Gorąca może ściąć wymienione wyżej białko i uniemożliwić usunięcie plamy. Odzież, prześcieradła czy inne materiały nadające się do prania od razu wypłucz dokładnie w lodowatej wodzie. Jeśli plama jest na dywanie lub tapicerce, nalej wody do spryskiwacza po czym zwilżaj plamę i odciskaj wodę w papierowy ręcznik.

2. Na mokre, świeże plamy.

Możesz zastosować wodę utlenioną – jednak zanim użyjesz jej na plamę, wypróbuj w niewidocznym miejscu, czy nie uszkodzi ona tkaniny lub jej nie odbarwi. Wodą utlenioną da się również usunąć krew z powierzchni porowatych, takich jak na przykład beton. Polej plamę wodą utlenioną – jeśli masz do czynienia z delikatnym materiałem, rozcieńcz substancję wodą w stosunku 1:1. Postaraj się, by powstająca piana nie rozprzestrzeniała się poza odplamiany obszar. Uzupełniaj wodę utlenioną tyle razy, aż przestanie się pienić. Zetrzyj pianę, przepłucz materiał w zimnej wodzie i wypierz zgodnie z zaleceniami producenta.

Jeśli musisz się pozbyć plamy z materaca lub innego miejsca, które nie da się wyprać, zastosuj metodę opartą na soli – do 2-3 łyżek drobnej soli dodaj kilka kropli wody, by powstała wilgotna pasta. Zaplamione miejsce najpierw wypłucz z krwi, na ile się da – jeśli niemożliwe jest spłukanie danego miejsca bieżącą wodą, pokrusz nieco lodu, zawiń w ściereczkę, zamocz w zimnej wodzie i takim tamponem odmocz i rozcieńcz plamę. Na bieżąco odsączaj wilgoć ręcznikami papierowymi. Teraz użyj pasty solnej tak, jakby to był peeling. Ostre kryształki zeskrobią resztki krwi, a odwadniające działanie soli ułatwi usunięcie resztek plamy spomiędzy włókien. Na ile to możliwe zbierz sól i przepłucz odplamiane miejsce zimną wodą.

2. Zaschnięte plamy.

Co prawda proponowana metoda może sprawić, że twój dywan będzie pachniał miętą, ale wydaje się to lepszą opcją, niż utrwalone krwawe plamy. Na zaschniętą plamę nanieś nieco pasty do zębów, najlepiej białej, i zostaw do wyschnięcia. Następnie spłucz pastę zimną wodą, a pozostałości plamy upierz mydełkiem odplamiającym i zimną wodą. Jeśli plama nie puści, powtórz całą procedurę.

A jak Ty usuwasz plamy z krwi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Masaż klasyczny – na czym polega, opis, przeciwwskazania

Masaż jest z najstarszą dziedziną lecznictwa wywodzącą się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Masaż klasyczny to zabiegi, które w sposób mechaniczny oddziałują na tkanki. Wywierają pośredni i bezpośredni nacisk na organizm. Zabieg składa się z wielu chwytów, ruchów i opracowań, które działają w sposób leczniczy, a także zapobiegają wielu chorobom.

Co to jest karta przedpłacona – prepaid?

Karta przedpłacona - inaczej nazywana z angielskiego prepaid jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą dokonywać transakcji na przykład w Internecie, ale nie chcą lub nie mogą otrzymać kredytu. Karta przedpłacona to połączenie funkcjonalności karty kredytowej z rachunkiem karty debetowej.

Zobacz też

Ćwiczenia ABS na brzuch

W wielu fitness klubach zauważymy w programie zajęć ćwiczenia o dziwnie brzmiącej nazwie ABS. Zajęcia ABS stanowią opcję dla osób, które chciałyby więcej czasu poświęcić na ćwiczenia brzucha, aby wzmocnić jego mięśnie, nadać mu piękniejszy kształt oraz spalić tkankę tłuszczową jego okolic.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: