Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci?

-

1. Plamy na odzieży.

Pod plamę, czy to suchą, czy mokrą, podłóż złożony kilkukrotnie ręcznik papierowy. Na wacik lub płatek kosmetyczny nalej czystego acetonu – sprawdzi się tu aceton ze sklepu chemicznego lub najtańszy zmywacz do paznokci, niezawierający substancji pielęgnujących, które mogłyby dodatkowo zaplamić materiał. Przyłóż płatek do plamy, pozwól zaschniętemu lakierowi się rozpuścić, a następnie małymi ruchami zacznij tamponować plamę, lekko w nią uderzać, o powinno sprawić, że lakier przesiąknie na podłożony ręcznik papierowy. Przepłucz zaplamione miejsce wodą, po czym podłóż świeży ręcznik i powtórz procedurę. Działaj w ten sposób, aż plama zniknie, a następnie upierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Plamy na tapicerce.

Jak najszybciej zetrzyj ostrożnie plamę z tapicerki, starając się jej nie powiększyć. Możesz to zrobić za pomocą ręcznika papierowego lub papieru toaletowego. Chusteczki higieniczne nie będą tu najlepszym wyborem, bo mogą zostawić na plamie dodatkowe kłaczki, utrudniając jej usunięcie. Na zaplamione miejsce nanieś kilka kropli acetonu. Zanim jednak to zrobisz, wypróbuj w niewidocznym miejscu, czy nie odbarwi on tkaniny. Jeśli przejdzie test, nalej na ręcznik papierowy nieco testowanej substancji i dociśnij do plamy. Nie nalewaj acetonu bezpośrednio, bo nie będziesz w stanie kontrolować jego rozpływania się i plama może się powiększyć. Na zmianę nanoś aceton i odsączaj go czystym ręcznikiem aż plama zniknie. Spryskaj odplamiany obszar ciepłą wodą, aby uniknąć powstania zacieku z acetonu, po czym znów odciśnij wilgoć papierowym ręcznikiem lub czystą szmatką.

3. Materiały, do których aceton się nie nadaje.

W ich wypadku zamiast acetonu użyj wody utlenionej i postępuj w sposób opisany wyżej. Uwaga, woda utleniona może działać jak wybielacz. Innym sposobem może być zastosowanie lakieru do włosów – należy spryskać mim małą szczoteczkę (np. do zębów) i kolistymi ruchami szorować zaplamione miejsce, usuwając schodzący lakier do paznokci na bieżąco.

4. Zawsze spłucz.

Pamiętaj o tym, by na koniec odplamiane miejsce przepłukać ciepłą wodą, co pozwoli uniknąć zacieków.

Jak udaje Ci się usuwać lakier do paznokci z materiałów? Podziel się swoimi sposobami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Agent ubezpieczeniowy a broker – różnice

Agent ubezpieczeniowy i broker to osoby działające w branży ubezpieczeniowej. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że zawody te są do siebie bardzo podobne, ponieważ wykonują tą samą profesję, czyli pośrednictwo ubezpieczeniowe, jednak różnice pomiędzy agentem a brokerem są dość wyraźne.

Jak stosować żelatynę?

Żelatyna jest to naturalna substancja białkowa, która ma pochodzenie zwierzęce, a składa się głównie z kolagenu.

Zobacz też

Jak zrobić opatrunek uciskowy?

Opaska uciskowa jest jednym z rodzajów opatrunku, który zakłada się często przy udzielaniu pierwszej pomocy.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: