Jak usunąć plamy z lodów?

Prowadzenie domu    
ocena

Letni sezon obfituje w okazje do raczenia się lodami, ale i w plamy spowodowane przez ten przysmak. Bez względu na to, czy plama jest świeża, czy zaschnięta, na pewno coś da się na to poradzić, pod warunkiem, że pozna się metody odplamiania przydatne w tym wypadku.

Jak usunąć plamy z lodów?

pixabay.com

1. Działaj jak najszybciej.

Postaraj się jak najprędzej zaprać plamę. Włóż zaplamione ubranie do zimnej wody na 5-10 minut (dłużej jeśli plama jest już zaschnięta). Unikaj gorącej wody – temperatura utrwali plamę. Jeśli po tym czasie plama nadal szpeci materiał, wetrzyj w niego proszek do prania zmieszany na pastę z paroma kroplami zimnej wody lub płyn do prania i zostaw tak na pół godziny w temperaturze pokojowej. Co kilka minut ponawiaj tarcie plamy. Po tym czasie wypłucz dokładnie detergent, a jeśli plama nadal jest widoczna, powtórz powyższe czynności. Kiedy upewnisz się, że plama zeszła, wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie wkładaj ubrania do suszarki automatycznej, dopóki nie upewnisz się, że plama całkowicie zniknęła.

2. Zaschnięte plamy.

W wypadku plam, które nie są już pierwszej świeżości, najpierw zeskrob jak najwięcej lodów – podczas namaczania nie potrzebujesz dodatkowej porcji plamiącej substancji. Następnie postępuj tak, jak opisano powyżej.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =