Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z lodów?

Jak usunąć plamy z lodów?

-

1. Działaj jak najszybciej.

Postaraj się jak najprędzej zaprać plamę. Włóż zaplamione ubranie do zimnej wody na 5-10 minut (dłużej jeśli plama jest już zaschnięta). Unikaj gorącej wody – temperatura utrwali plamę. Jeśli po tym czasie plama nadal szpeci materiał, wetrzyj w niego proszek do prania zmieszany na pastę z paroma kroplami zimnej wody lub płyn do prania i zostaw tak na pół godziny w temperaturze pokojowej. Co kilka minut ponawiaj tarcie plamy. Po tym czasie wypłucz dokładnie detergent, a jeśli plama nadal jest widoczna, powtórz powyższe czynności. Kiedy upewnisz się, że plama zeszła, wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta.

Nie wkładaj ubrania do suszarki automatycznej, dopóki nie upewnisz się, że plama całkowicie zniknęła.

2. Zaschnięte plamy.

W wypadku plam, które nie są już pierwszej świeżości, najpierw zeskrob jak najwięcej lodów – podczas namaczania nie potrzebujesz dodatkowej porcji plamiącej substancji. Następnie postępuj tak, jak opisano powyżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gruzińskie ciasto herbaciane – przepis

Chociaż w czasach ZSRR Gruzja słynęła z uprawy herbaty, od lat nie pamięta się tam już o herbacianych polach, o których śpiewały Filipinki w piosence „Batumi”. Wciąż jednak w kraju tym piecze się doskonałe, lekkie i aromatyczne ciasto herbaciane.

WWE Legends of Wrestlemania Royal Ramble – jak wygrać 30-osobowy pojedynek

Wygranie 30 osobowego pojedynku Royal Rumble jest konieczne do zdobycia ukrytego trofeum/osiągnięcia. Zasady pojedynku są proste – w jednej walce uczestniczy 30 zawodników, zaś zwycięzcą zostaje jedyna osoba, która od momentu wejścia na ring z niego nie wypadnie. Istnieje jednak pewne ograniczenie, które można wykorzystać, aby walka była znacznie prostsza.

Zobacz też

Jak rozmawiać z dzieckiem o św. Mikołaju?

Każdy rodzic wie, że przychodzi taki moment, kiedy to dziecko zaczyna zadawać dociekliwe pytania, wprawiając dorosłych w zażenowanie. Jednym z takich kłopotliwych tematów jest kwestia św. Mikołaja i jego tajemniczych wizyt w noc z 5/6 grudnia.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: