Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z markerów?

Jak usunąć plamy z markerów?

-

1. Na odzieży i innych tkaninach.

Pod prawą stronę tkaniny podłóż poskładany ręcznik papierowy. Na lewą stronę nanieś czystą gąbką izopropanol lub inny czysty alkohol – najpierw dookoła plamy, a później na nią samą. Zmień podkład i powtórz procedurę. Postępuj w ten sposób, aż plama zniknie, po czym dokładnie wypłucz zimną wodą i wypierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Tapicerka.

W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę stołową płynu do naczyń i łyżkę stołową octu. Z czystej, białej szmatki zwiń mały tamponik, namocz w roztworze i porządnie nasącz plamę. Powtarzaj nasączanie co 5 minut przez pół godziny. Następnie zrób to samo, ale tym razem użyj czystej wody, po czym dokładnie odciśnij nadmiar wilgoci papierowymi ręcznikami. Na plamę lub jej pozostałości nanieś izopropanol lub inny czysty alkohol – tak dużo, aż plama zniknie. Czystą gąbkę zmocz w zimnej wodzie i przetrzyj odplamiane miejsce. Odciśnij wilgoć i zostaw do wyschnięcia.

Jeśli powyższe kroki nie pomogły, w dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżeczkę płynu do naczyń i łyżkę amoniaku. Nanieś obficie czystą gąbką na plamę, po czym powtarzaj tę czynność co pięć minut jeszcze przez pół godziny. Na koniec spryskaj obficie zimną wodą i osusz papierowymi ręcznikami.

3. Na dywanie.

W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę stołową płynu do naczyń i łyżkę stołową octu. Z czystej, białej szmatki zwiń mały tamponik, namocz w roztworze i porządnie nasącz plamę, powtarzając czynność tak długo, aż plama zniknie. Odciśnij wilgoć w papierowy ręcznik. Jeśli to nie pomoże, wykorzystaj alkohol w sposób opisany powyżej.

4. Marker permanentny.

To najtrudniejszy rodzaj plam, jednak jeśli zadziałasz błyskawicznie, masz szansę szybko i skutecznie się ich pozbyć. Po pierwsze jak najprędzej odciśnij niezaschnięty tusz chusteczką higieniczną lub papierowym ręcznikiem, po czym przelej plamę czystym alkoholem lub obficie spryskaj lakierem do włosów. Póki plama jest jeszcze mokra, szybko zapierz ją w ręku lub w pralce – w tym drugim przypadku nie wkładaj wraz z zaplamioną odzieżą nic więcej, ponieważ ślady markera mogłyby zabrudzić inne tkaniny.

A Ty jak usuwasz plamy z markerów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Czy trzeba założyć konto przy kredycie bankowym?

Wielokrotnie można się spotkać obecnie w bankach z tak zwanymi ofertami łączonymi. Jest to zazwyczaj pakiet różnych produktów bankowych sprzedawanych razem. W takim zestawie zwykle coś dodawane jest gratis.

Czy warto zostać harcerzem?

Harcerstwo niesie ze sobą mnóstwo zalet. Tak naprawdę wpływa na całe życie. Po latach, mimo że już się nie należy do harcerzy, pozostają wypracowane pewne cechy i zasady. Zauważmy, że w życiu dorosłym wielu ludzi wspomina, że działało w harcerstwie. Czego więc oni doświadczyli, czego harcerstwo ich nauczyło, że jest dla nich takie ważne?

Zobacz też

Jak zarządzać zasobami ludzkimi w firmie?

Większość małych firm długo broni się przez zatrudnieniem pierwszego pracownika. Wiąże się to z nowymi obowiązkami firmy, zwiększonymi kosztami i oczywiście podziałem zadań, gdy dotąd właściciel był sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem… A tu pojawia się ktoś nowy na pokładzie, a potem kolejna osoba i jeszcze kolejna, i po chwili mamy zespół kilkunastu osób. Niejeden szef jęknął „O, rany, jak sobie z nimi radzić?!”

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Mocna latarka – 5 dowodów na to, że musisz ją mieć!

W ostatnich latach dużą popularność zdobyły nowoczesne mocne latarki LED. Co jasne, najpierw trafiły one do różnego rodzaju służb...

Może Cię zainteresuje: