Jak usunąć plamy z moczu?

Prowadzenie domu    
ocena

Mocz sam w sobie jest sterylny, czyli nie zawiera szkodliwych mikroorganizmów, ale stanowi dla nich doskonałą pożywkę, a poza tym produkty rozkładu składników moczu mają wyjątkowo odrażający zapach. Dlatego trzeba jak najprędzej pozbyć się śladów wpadki.

Jak usunąć plamy z moczu?

pixabay.com

1. Z olejkiem.

Na plamę połóż stary ręcznik i odciśnij jak najwięcej wilgoci. Możesz nawet usiąść na ręczniku, by mocniej go docisnąć. W spryskiwaczu do kwiatów zmieszaj 1 szklankę wody, 2 łyżki sody oczyszczonej, 2-3 łyżki octu i kilka kropli olejku herbacianego, który działa dezynfekująco. Dokładnie rozmieszaj miksturę, obficie spryskaj plamę, po czym ponownie dokładnie odciśnij wilgoć. Spryskaj plamę ponownie, po czym zostaw do wyschnięcia, najlepiej na słońcu, które ma dodatkowe działanie odkażające.

2. Z wodą utlenioną.

Zamiast mikstury z olejkiem herbacianym, wykorzystaj mieszaninę szklanki wody utlenionej 3%, 3 łyżek sody oczyszczonej i 1 kropli płynu do naczyń. Detergent dodaj na końcu i delikatnie wymieszaj, by się nie pienił. Spryskaj obficie plamę, zostaw na 10-15 minut, a następnie wysusz na słońcu lub suszarką do włosów.

3. Specjalny preparat.

Jeśli powyższe metody nie pomogły, albo masz do czynienia z kocim moczem, użyj specjalnego preparatu, dostepnego między innymi w drogeriach i sklepach zoologicznych.

A czym Ty usuwasz plamy z moczu?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =