Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z pomarańczy?

Jak usunąć plamy z pomarańczy?

-

1. Plamy na tkaninach nadających się do prania.

Małą szczoteczką usuń resztki owocu z materiału, a następnie przepłucz dokładnie zaplamione miejsce pod zimną, bieżącą wodą. Upierz w jak najcieplejszej wodzie (nie ignoruj jednak zaleceń producenta), jeśli to możliwe – stosując odplamiacz lub wybielacz.

2. Plamy na tapicerce i dywanach.

Pozbądź się resztek owocu. W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę płynu do zmywania. Nanieś obficie mieszaninę na plamę tamponem z czystej szmatki. Odsącz wilgoć papierowymi ręcznikami. Powtórz oba kroki kilkukrotnie, po czym wymień mieszaninę na czystą wodę i znów kilkakrotnie zmocz i odsącz plamę. Jeśli to nie pomoże, zastosuj amoniak – przygotuj roztwór z 1 łyżki stołowej tej substancji i 2 szklanek ciepłej wody. Postępuj jak wyżej. Na koniec osusz odplamiane miejsce.

A czy Ty masz skuteczny sposób na plamy z pomarańczy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Związek z narcyzem – co robić, gdy kochasz narcyza?

Związek z narcyzem to ogromnie ciężkie zadanie. Wydaje się nawet, że skrajny egoizm w ogóle uniemożliwia miłość, ponieważ jej istotą jest nakierowanie uwagi na inną osobę, a odwrócenie jej od siebie. W jaki sposób jednak radzić sobie, jeśli naszym partnerem jest narcyz?

Jak odwołać polecenie zapłaty?

Odwołanie polecenia zapłaty jest niczym innym, jak cofnięciem zgody na obciążenie naszego rachunku bankowego. Sytuacji z pozoru śmiesznych a w efekcie dość frustrujących związanych z odwołaniem polecenia zapłaty, jest cała masa. Jeden z klientów dużego banku i dużej sieci telefonii komórkowej, posiadał zlecenie stałe, mówiące o ściąganiu z jego konta kwoty wynikającej ze świadczenia usług telekomunikacyjnych.

Zobacz też

Jakie rośliny do donic ogrodowych?

Obecnie na naszym rynku dostępna jest cała masa roślin idealnie prezentujących się w donicach. Wybór donic również jest ogromny. Możemy przebierać w przeróżnych materiałach i kolorach. Często dobieramy donice pod kolor elewacji lub elementów występujących w ogrodzie. Aby rośliny zdrowo rosły i wspaniale się rozwijały, do donic wybierajmy gatunki odporne na przesuszenie oraz o niezbyt ekspansywnym systemie korzeniowym.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: