Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z pomidora i sosu pomidorowego?

Jak usunąć plamy z pomidora i sosu pomidorowego?

-

1. Świeży pomidor lub sos na tkaninach.

Pozbądź się resztek pomidora czy sosu z tkaniny, uważaj jednak, by nie powiększyć już istniejącej plamy. Następnie jak najdokładniej przepłucz tkaninę pod zimną bieżącą wodą, najlepiej w kierunku od spodu materiału do zabrudzonego wierzchu. Zanim włożysz ubranie czy obrus do pralki, na plamę nalej płynu do prania. Delikatnie wmasuj go w materiał i zostaw na kilka minut, a następnie dokładnie wypłucz. Następnie na plamę nalej nieco octu spirytusowego, po czym znów przelej wodą. Powtarzaj oba kroki, aż plama zblednie, a następnie upierz ubranie czy obrus zgodnie z zaleceniami producenta. Nie susz w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura może utrwalić plamę. Jeśli plama nie ustąpiła całkowicie, pozbądź się jej resztek za pomocą odplamiacza lub wybielacza – w zależności od rodzaju i koloru materiału.

2. Plamy na tapicerce i dywanach.

Pozbądź się resztek pomidora, starając się nie powiększyć istniejącej plamy. W 2 szklankach ciepłej wody rozprowadź 1 łyżkę płynu to naczyń, a następnie nanieś mieszaninę obficie na plamę, używając tamponu z czystej szmatki. Odsącz wilgoć za pomocą ręczników papierowych. Powtarzaj te dwa kroki, aż plamy znikną. Spryskaj obficie odplamione miejsce zimną, czystą wodą i odciśnij wilgoć. Jeśli plama nie ustąpiła, możesz spróbować roztworu octu, jednak najpierw wypróbuj go na niewidocznym miejscu mebla czy dywanu, by upewnić się, że nie odbarwi tkaniny. Postępuj, jak opisano powyżej, aż do usunięcia plamy.

A jakie Ty znasz sposoby na plamy z pomidora?

5 KOMENTARZE

  1. Proponuję plamy potraktować płynem Ludwik najlepiej miętowym, lekko je namoczyć, dobrze rozprowadzić płyn po plamach, zostawić na jakąś godzinkę i uprać.

  2. Mój sprawdzony sposób na plamy z pomidorów, to wyprać ubranie w pralce lub ręcznie w wodzie z proszkiem, a następnie rozwiesić mokre ubrania tak, aby na pozostałości plam padało słońce -ono wywabi plamy do końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Na co i kiedy szczepić kota?

Pierwsze szczepienia przeprowadza się u kotów nie wcześniej niż w wieku około 7-8 tygodni. We wcześniejszym okresie życia kotka przeciwciała pobierane z mlekiem matki mogą osłabić działanie szczepionek. Szczepimy kota zdrowego, odrobaczonego. Lepiej nie szczepić świeżo przyniesionego do domu kociaka i odczekać kilka dni, aż minie stres związany ze zmianą miejsca pobytu kotka. Odrobaczenie najlepiej przeprowadzić 2 tygodnie przed planowanym szczepieniem.

Osobowość anankastyczna – objawy

Osobowość odnosi się do zakresu zachowań społecznych, a także do treści tych zachowań jak również ich cech formalnych np. spójności czy intensywności. Osobowość kształtuje się przez całe nasze życie – zwłaszcza w okresie wczesnej młodości, przy czym rozwija się stopniowo. Gdy ukształtuje się ona, człowiek tworzy obraz świata oraz siebie – jest w stanie przetwarzać napływające informacje, ustosunkowuje się do otoczenia, osób i przedmiotów. Dzięki temu działania każdego z nas nabierają cech powtarzalności oraz stałości.

Zobacz też

Firma na Facebooku – poradnik

Nie wykorzystanie potencjału jakim jest posiadanie konta na Facebooku, to niewykorzystanie szansy na reklamę, na zarobek i na budowanie marki. Każdy zdroworozsądkowo myślący przedsiębiorca, nie pozwoli sobie na zmarnowanie szansy na rozwój trzech ważnych obszarów, za pomocą tak niedrogiego i popularnego narzędzia, jakim stał się ten portal społecznościowy.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: