Jak usunąć plamy z porzeczek?

Prowadzenie domu    
ocena

O ile biała czy czerwona porzeczka nie spędza nam snu z powiek, to już czarne porzeczki należą do najbardziej brudzących owoców, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Jeśli jednak plama stała się faktem, skorzystaj z poniższych rad, by się jej pozbyć.

Jak usunąć plamy z porzeczek?

pixabay.com

1. Ocet działa.

Odsącz lub wypłucz sok z zabrudzonego miejsca. Najlepiej byłoby oczywiście opłukać plamę pod kranem, ale da się to zrobić tylko w przypadku odzieży, tapicerka czy dywan nie nadają się do takiego moczenia. Postaraj się jednak rozcieńczyć plamę zimną wodą, na zmianę obficie spryskując nią zabrudzone miejsce i odsączając wilgoć papierowymi ręcznikami. W szklance zimnej wody rozprowadź 1 łyżkę octu spirytusowego i ½ łyżeczki płynu do prania. Przykryj plamę ręcznikami papierowymi lub grubą, czystą ścierką, nalej tyle mikstury, żeby dokładnie nasączyć plamę. Zostaw na kwadrans, po czym odsącz wilgoć, spryskaj plamę zimną wodą, odsącz i powtórz te czynności kilka razy, a później zostaw całość do wyschnięcia.

2. Amoniak jako ostatnia deska ratunku.

Rozpuść łyżkę stołową amoniaku w 2 szklankach zimnej wody i czystą gąbką lub tamponem z czystej szmatki nanoś roztwór na plamę, aż ta całkiem zniknie. Kiedy tak się stanie, osusz odplamiane miejsce papierowymi ręcznikami lub czystą ściereczką i zostaw do wyschnięcia.

A jaki jest Twój sposób na plamy z porzeczek?

OCENA
3.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =

Tydzien moczylam plamę z jagód w maslance na kremowym sweter i puścił na szósty dzień.

~ ania / 2016-02-26 19:49:56
oceń komentarz: (0) (1)