Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z porzeczek?

Jak usunąć plamy z porzeczek?

-

1. Ocet działa.

Odsącz lub wypłucz sok z zabrudzonego miejsca. Najlepiej byłoby oczywiście opłukać plamę pod kranem, ale da się to zrobić tylko w przypadku odzieży, tapicerka czy dywan nie nadają się do takiego moczenia. Postaraj się jednak rozcieńczyć plamę zimną wodą, na zmianę obficie spryskując nią zabrudzone miejsce i odsączając wilgoć papierowymi ręcznikami. W szklance zimnej wody rozprowadź 1 łyżkę octu spirytusowego i ½ łyżeczki płynu do prania. Przykryj plamę ręcznikami papierowymi lub grubą, czystą ścierką, nalej tyle mikstury, żeby dokładnie nasączyć plamę. Zostaw na kwadrans, po czym odsącz wilgoć, spryskaj plamę zimną wodą, odsącz i powtórz te czynności kilka razy, a później zostaw całość do wyschnięcia.

2. Amoniak jako ostatnia deska ratunku.

Rozpuść łyżkę stołową amoniaku w 2 szklankach zimnej wody i czystą gąbką lub tamponem z czystej szmatki nanoś roztwór na plamę, aż ta całkiem zniknie. Kiedy tak się stanie, osusz odplamiane miejsce papierowymi ręcznikami lub czystą ściereczką i zostaw do wyschnięcia.

A jaki jest Twój sposób na plamy z porzeczek?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak radzić sobie z porażką?

Aldous Huxley - angielski prozaik, poeta i eseista twierdzi, że po upadku należy zrobić to, co robią dzieci: podnieść się. To bardzo rozsądna rada.

Wynajem samochodu na wakacje – co trzeba wiedzieć?

Zwiedzanie państwa wynajętym samochodem to jedna z opcji spędzenia wakacji. Są państwa, gdzie wynajęcie auta będzie absolutnie konieczne, w innym będzie to niemożliwe albo bardzo drogie. Są także kraje, w których do wynajęcia samochodu potrzebne będzie międzynarodowe prawo jazdy. Jak w przypadku każdej wakacyjnej operacji, tak i tu musimy zebrać jak najwięcej informacji i dopiero później podjąć decyzję.

Zobacz też

Jak pomnożyć amunicję w GTA SA?

Aby w prosty sposób pomnożyć amunicję...

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: