Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z ropy?

Jak usunąć plamy z ropy?

-

1. Benzyna ekstrakcyjna.

Jest znakomitym rozpuszczalnikiem – oczyszczona ze wszystkich zbędnych substancji znakomicie radzi sobie z wieloma plamami, także tymi z ropy. Nalej benzyny na plamę, dociśnij wilgoć papierowymi ręcznikami. Czynności te powtarzaj, aż plama zniknie. Nie bój się użyć zbyt wiele benzyny, błyskawicznie odparowuje. Jeśli po jej użyciu zostanie jednak zaciek na tapicerce, możesz usunąć go szczoteczką zmoczoną w roztworze płynu do naczyń i wody – po czym osuszyć miejsce ręcznikami i suszarką do włosów.

2. Płyn do mycia silników.

Taki płyn ma dość ostre działanie, dlatego najpierw wypróbuj go w niewidocznym miejscu – czy nie uszkodzi lub nie odbarwi materiału. Spryskaj zaplamione miejsce sprayem, zostaw na 5 minut, po czym opłucz miejsce wodą. Jeśli to siedzenie w aucie, spryskaj je obficie wodą i odciśnij wilgoć papierowymi ręcznikami.

A czy Ty masz swój sposób na plamy z ropy?

3 KOMENTARZE

  1. Autor jest z pewnościa po studiach wyższych. Jak można pomylic ropę z OLEJEM NAPEDOWYM????

    JESTEŚCIE SŁABI!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ostropest plamisty – działanie, zastosowanie

Ostropest plamisty (Silybum marianum) to roślina, która zastosowana w odpowiednim momencie i we właściwej dawce może uratować życie. Zaliczana jest do ziół na wątrobę i detoksykujących. Preparaty z ostropestu mogą pomóc nawet w przypadkach, które na pozór wyglądają beznadziejnie.

Jak zamknąć konto maklerskie?

Otworzyłeś konto maklerskie tylko po to, aby zapisać się na akcje danej spółki debiutującej na giełdzie? A może chcesz zmienić dotychczasowe biuro maklerskie na inne? Powodów, dla których ludzie chcą zamknąć swój rachunek w danej placówce, może być wiele. Przeczytaj w jaki sposób skutecznie zamknąć konto maklerskie.

Zobacz też

Zwrot podatku z zagranicy – informacje

Otwarcie zagranicznych rynków pracy stało się dla Polaków ogromną szansą na zmianę nie tylko własnego statusu materialnego, ale także całych wielopokoleniowych rodzin, wzbudzając wielkie nadzieje na poprawę jakości życia i możliwość odłożenia znaczących środków finansowych na przyszłość. Dlatego też wielu młodych ludzi, znających języki, zdecydowało się na wyjazd do takich krajów, jak Anglia, Irlandia, Holandia czy Norwegia.

Brak apetytu w ciąży – czy stanowi powód do niepokoju?

Większość kobiet spodziewających się dziecka zmaga się z nieposkromioną chęcią jedzenia. Tymczasem niektóre panie uskarżają się na brak apetytu...

Elementy odblaskowe: Jak jesteś widoczny na drodze?

Bezpieczeństwo pieszych na drodze w dużej mierze zależy od dobrej widoczności. Na każdym kroku słyszy się, jak ważne jest...

Może Cię zainteresuje: