Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z soku wiśni lub czereśni?

Jak usunąć plamy z soku wiśni lub czereśni?

-

1. Plamy lekkie.

Odsącz sok z tkaniny za pomocą papierowego ręcznika lub czystej, wilgotnej szmatki. Na plamę wyciśnij sok z cytryny (lub nalej nieco octu) i zostaw na parę minut, po czym wypłucz i wysusz materiał na słońcu. Kwas powinien rozłożyć barwnik, zaś słońce ma silne działanie wybielające. Cytryna powinna pomóc w przypadku plam z wiśni na rękach.

2. Plamy uporczywe.

W misce zmieszaj 1 litr ciepłej wody z 1 łyżką stołową octu i pół łyżeczki bezbarwnego płynu do naczyń (kolorowy mógłby zabarwić materiał), a następnie namocz w tym zaplamioną tkaninę na kwadrans do pół godziny. Po tym czasie lekko przepłucz i wypierz zgodnie z zaleceniami na metce. Taki płyn możesz również przechowywać w spryskiwaczu jako podreczny i natychmiastowy odplamiacz.

A czy Ty masz jeszcze inny sposób na pozbycie się plam z wiśni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Najlepsze przyprawy do kurczaka z grilla

Kurczak pieczony na grillu jest jedną z najpopularniejszych potraw przyrządzanych w ten sposób. To jeden z powodów, aby urozmaicić stosowane do niego przyprawy, by za każdym razem móc odkrywać kurczaka na nowo.

Pielęgnacja storczyków

Storczyki to jedne z bardziej wymagających kwiatów jednak pewna grupę o nazwie Orchidacea można, z dobrym efektem, uprawiać samodzielnie. Rosną prawie we wszystkich rejonach świata a ich kwiaty są okazałe i piękne. Storczyki to byliny, czyli rośliny wieloletnie.

Zobacz też

Jak dobrze wyglądać po całonocnej imprezie?

Zdarzyło Ci się kiedyś, że popatrzyłaś w lustro po imprezie i odczułaś momentalną potrzebę wskoczenia do Photoshopa? Na szczęście istnieje sporo skutecznych trików, które pozwolą przywrócić promienny wygląd lekko zmęczonej pani.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: