Jak usunąć plamy z soli ze skórzanych butów?

Prowadzenie domu    
ocena

Czasem zimą sól używana do posypywania dróg i chodników potrafi wgryźć się w skórę naszych butów, pozostawiając brzydkie, białe zacieki. Jeśli się ich szybko nie usunie, uszkodzą strukturę skóry, która od soli wysycha i pęka. Dlatego właśnie trzeba usunąć te plamy jak najprędzej, aby nie ryzykować dalszych uszkodzeń.

Jak usunąć plamy z soli ze skórzanych butów?

pixabay.com

1. Ocet i woda.

W miseczce zmieszaj 4 łyżki wody z 2 łyżkami octu. Zanurz w miksturze czystą szmatkę i dokładnie wymyj z butów zacieki z soli. Później przetrzyj buty ściereczką zamoczoną w czystej wodzie, wytrzyj do sucha i zostaw do wyschnięcia z dala od bezpośrednich źródeł ciepła, takich jak kominek czy kaloryfer, a następnie zapastuj jak zwykle.

2. Mydło do siodeł.

Zawodowi jeźdźcy czy właściciele stajni również zmagają się ze słonymi plamami na skórzanych wyrobach i mają świetny sposób na walkę z nimi. Jest nim mianowicie mydło do siodeł. Składa się ono wyłącznie z naturalnych substancji i zawiera pielęgnującą skórę lanolinę. Nabierz nieco takiego mydła na wilgotną, czystą gąbkę i wyczyść buty małymi, kolistymi ruchami. Wytrzyj buty z nadmiaru mydła i zrobione!

A jaka jest Twoja metoda na usuwanie dokuczliwych śladów po soli z obuwia?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =