Jak usunąć plamy z tuszu do rzęs?

Prowadzenie domu    
ocena

Tusz do rzęs zawiera kilka składników, takich jak barwnik czy tłuszcz, które mogą utrudnić wypranie zabrudzenia z odzieży czy tapicerki. Dlatego nie obejdziesz się bez paru sztuczek, jeśli chcesz pozbyć się plamy z maskary.

Jak usunąć plamy z tuszu do rzęs?

fotolia.com

1. Odplamiacze nie są złe.

A już na pewno w przypadku plam z maskary, zawierających sztuczne barwniki, Potraktuj zabrudzone ubranie takim specyfikiem, a następnie wmasuj w plamę nieco płynu do prania lub pasty z proszku do prania i kilku kropli wody. Wypłucz środek z materiału, po czym przepłucz odplamiane miejsce jak najgorętszą wodą. Następnie wypierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

2. Tylko na sucho?

Jeśli odzież trzeba prać chemicznie, nie obejdziesz się bez usług pralni. Pamiętaj, by wskazać plamę pracownikowi przyjmującemu zlecenie i zaznaczyć, w jaki sposób powstała.

3. Dywan lub tapicerka?

W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę stołową płynu do naczyń. Zwiń czystą szmatkę w zwarty tampon i nanoś za jego pomocą mieszaninę na plamę, po czym odsączaj papierowymi ręcznikami. Powtarzaj te dwa kroki, aż plama zniknie. Zwilż odplamione miejsce zimną wodą i odciśnij wilgoć w ręcznik.

A jak Ty usuwasz plamy z mascary?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =