Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z wosku lub stearyny?

Jak usunąć plamy z wosku lub stearyny?

-

1. Nie spiesz się.

Najpierw wosk musi jak najlepiej ostygnąć i stwardnieć. Jeśli zaczniesz zeskrobywać półpłynną masę z materiału, plama może się powiększyć, a stearyna wniknie głębiej w tkaninę i będzie trudniejsza do usunięcia. Możesz najwyżej przyspieszyć nieco proces, przykładając do zabrudzonego miejsca kilka kostek lodu w woreczku albo po prostu wyjętą z zamrażarki mrożonkę.

2. Zdejmij wosk z materiału.

Najpierw spróbuj zgiąć materiał w pobliżu plamy – masz szansę, że zastygnięta kropla po prostu odskoczy. Jeśli ten trick nie zadziałał, zeskrob jak najwięcej wosku za pomocą noża do masła lub tępej strony nożyczek. Jeśli wosk nie zawierał barwnika, jest spora szansa, że plamy już nie ma. Jeśli jednak nie masz tyle szczęścia, musisz uciec się do bardziej zaawansowanej techniki.

3. Żelazko w ruch.

Ustaw żelazko na temperaturę niższą, niż zalecana przez producenta tkaniny. Od materiał z plamą i na niego nałóż podwójną warstwę papierowego ręcznika lub czyste szmatki. Delikatnie przeprasuj zaplamione miejsce, jeśli to konieczne, zmieniając ręczniki, aż wosk się wytopi.

4. Pranie właściwe.

Jeśli wosk był kolorowy, lepiej będzie namoczyć zabrudzenie w odplamiaczu przed praniem w pralce. Zastosuj odplamiacz odpowiedni do danej tkaniny i przy praniu stosuj się do wskazówek na metce.

A jak ty usuwasz plamy z wosku?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Tarta warzywna – przepis

Tarta – ten specjał francuskiej kuchni ma wiele postaci. Podstawą jest półkruche ciasto, a reszta to różnego rodzaju mięsa, ryby, sery, warzywa. Tartę można przyrządzić również na słodko z owocami. Świetnie sprawdza się na przyjęciach, ponieważ można ją podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno.

Jak zrobić pompon z wełny do czapki?

Pompony i pomponiki to uniwersalne, urocze i lubiane nie tylko przez dzieci, ozdoby. Możesz nimi wykończyć czapkę, getry, torebkę, ponczo czy cokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy. Zawsze dodadzą Twojemu wyrobowi lekkości i wdzięku.

Zobacz też

ADHD – objawy

Nadpobudliwość dziecka jest zazwyczaj pierwszym alarmem dla rodziców, po którym rozpoczyna się baczne obserwowanie. Nie zawsze jednak okazuje się, że dziecko faktycznie cierpi na ADHD. Warto zapoznać się z objawami tego zaburzenia, aby nie stawiać przedwczesnej, być może błędnej diagnozy.

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Zastosowanie płytek ceramicznych Aparici Carpet

Tytułowy model płytek to bez wątpienia produkt wyjątkowy. To wynik efektownych przetarć stonowanych kolorów i metalizowanych, oryginalnych dodatków. Dzięki...

Może Cię zainteresuje: