Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z zamszowych butów?

Jak usunąć plamy z zamszowych butów?

-

1. Zaschnięte plamy.

Czystą, miękką szmatką potrzyj zabrudzone miejsce. Pomoże to usunąć resztki niepożądanej substancji, ale też przywrócić ładną fakturę skórze. Jeśli jednak plama nie ustępuje, możesz spróbować wytrzeć ją gumką-myszką (kolorowe szkolne gumki mogą dodatkowo zabrudzić zamsz). Jeśli i to nie pomoże, ostatnią deską ratunku może okazać się papierowy pilnik do paznokci. Przetrzyj nim plamę, a następnie dokładnie wyszczotkuj to miejsce gumową szczotką do zamszu. Dla bezpieczeństwa możesz najpierw wypróbować działanie pilnika na jakiejś wewnętrznej i niewidocznej części buta.

2. Tłuste plamy.

Jak najszybciej musisz posypać plamę talkiem, zasypką dla niemowląt lub mąką ziemniaczaną, które wchłoną tłuszcz. Kiedy zobaczysz, że proszek stał się tłusty, usuń go z buta miękką szczotką. Powtarzaj tę procedurę aż plama zniknie, a skóra przybierze normalny wygląd. Na koniec wyszczotkuj obuwie specjalną, gumową szczoteczką do zamszu.

3. Mokre plamy.

Czystą, miękką ściereczką albo ręcznikiem papierowym odsącz wodę ze skóry. Zmieniaj ściereczki tak często, jak to konieczne – aż do chwili, w której ściereczka przyciśnięta do buta będzie sucha. Zostaw buty w przewiewnym, nienasłonecznionym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła, do całkowitego wyschnięcia. Jeśli plama zniknęła, wyszczotkuj buty specjalną szczotką do zamszu. Jeśli nie – postępuj jak w przypadku plamy zaschniętej.

4. Uwaga!

Aby twoje zamszowe buty zachowały dłużej swój estetyczny wygląd i nie plamiły się tak łatwo, używaj specjalnego impregnatu do skór nielicowych, zawsze zgodnie z zaleceniami producenta.

A jak Ty dbasz o swoje zamszowe buty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak oczarować mężczyznę na pierwszej randce?

Przede wszystkim czarowanie mężczyzny to nie to samo, co podrywanie. Do tego wystarczy fakt, że wykazujesz zainteresowanie i oddychasz.

Zasady wyliczania urlopów pracownikom

Każda osoba zatrudniona na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę ma prawo do corocznego nieprzerwanego płatnego urlopu wypoczynkowego. Jego długość zależy tylko i wyłącznie od stażu pracy. Takiego prawa nie mają jednak osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilno-prawnych, takich jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło.

Zobacz też

Ćwiczenia ze sztangą

Ćwiczenia ze sztangą, w sposób niezwykle efektywny, poprawiają wygląd naszej klatki piersiowej. Mięśnie są ładnie zarysowane, a muskulatura prezentuje się naprawdę efektownie.

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: