Prowadzenie domu Jak usunąć plamy ze skórzanego obuwia?

Jak usunąć plamy ze skórzanego obuwia?

-

1. Przygotuj się.

Będziesz potrzebować miski, wody i octu spirytusowego. Przyda się też miękka szmatka, ściereczka z mikrofibry, szczotka do obuwia, pasta do butów, talk, gazety i gumka kreślarska. Miękką ściereczką lub szczotką usuń z butów wszelkie zanieczyszczenia. Wyciągnij sznurowadła, aby nie zamokły ani nie zabrudziły się pastą. Sznurowadła można prać, więc rozważ wrzucenie ich do pralki w woreczku do prania delikatnych materiałów.

2. Plamy z soli.

Jeśli chcesz usunąć plamy z soli, zmieszaj ze sobą w równych proporcjach ocet i wodę, a następnie zamocz w tym czystą szmatkę i nanoś płyn bez pocierania na zaplamione miejsca, aż plamy znikną.

Uwaga! Nigdy nie zostawiaj butów do wyschnięcia na słońcu ani pod kaloryferem – skóra może zesztywnieć lub się odbarwić.

3. Tłuste plamy.

Jedną z najprostszych metod jest zastosowanie talku. Sprawdzi się on znakomicie, jeśli plama jest świeża. Najpierw postaraj się odcisnąć jak najwięcej tłuszczu za pomocą chusteczki higienicznej czy ściereczki. Staraj się nie pocierać ani nie skrobać po skórze – jest porowata i wchłania brud, nie chcesz więc jej tego ułatwić. Obficie posyp plamę talkiem i zostaw na noc. Rano delikatnie wyszczotkuj miejsce, w którym była plama. Nie trzyj za mocno, by nie wcierać w skórę resztek talku. Możesz też wykorzystać płyn do naczyń rozcieńczony wodą. Możesz nanieść go na plamę czystą szmatką, a potem spłukać wodą destylowaną. Nie jest to dobra metoda, jeśli obawiasz się przemoczenia obuwia.

Pamiętaj, aby buty suszyć w cieniu i w przewiewnym miejscu, z dala od bezpośrednich źródeł ciepła.

A Ty? Jak czyścisz swoje skórzane buty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak urządzić wąską kuchnię?

Wąskie kuchnie są domeną typowych mieszkań w bloku. Ich komfortowe urządzenie może stanowić dosyć duże wyzwanie, jednak jest jak najbardziej możliwe. Biorąc pod uwagę fakt, że kuchenne szafki są zazwyczaj głębokie na 60 cm, pomieszczenie nie powinno być węższe niż 1,80 metra. Chociaż to i tak niewiele, taka szerokość pozwala zaprojektować kuchnię, po której będzie można nie tylko swobodnie się poruszać, lecz także wygodnie korzystać ze wszystkich jej urządzeń i mebli.

Korzystanie z samochodu służbowego przez pracownika – umowa, warunki

Zasady korzystania przez pracownika z samochodu służbowego są ustalane za każdym razem indywidualnie w ramach stosunku pracy. Nie istnieją odgórne wytyczne dotyczące korzystania przez pracownika z samochodu służbowego, nie licząc obowiązku dbałości o dobro zakładu pracy i jego mienie. Najczęściej zasady korzystania z samochodu służbowego są zawarte w umowie pomiędzy pracownikiem a pracodawcą o korzystanie z samochodu służbowego.

Zobacz też

Ciasto pomarańczowe – przepis

Biszkopt: 5 jaj szklanka cukru szklanka mąki łyżka proszku do...

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: