Jak usunąć plamy ze smaru?

Prowadzenie domu    
ocena

Wycieczka rowerowa, awaria samochodu czy regulacja kosiarki mogą skończyć się dla naszych ubrań naprawdę niesympatycznie, ponieważ plamy ze smaru należą do wyjątkowo trudnych do usunięcia. Zanim jednak pobiegniesz do pralni chemicznej, wypróbuj kilka porad sprawdzonych przez niejedną panią domu.

Jak usunąć plamy ze smaru?

pixabay.com

1. Tłuszcz.

Pod tkaninę podłóż w miejscu zaplamienia ręcznik papierowy złożony kilkakrotnie lub inny chłonny materiał, a następnie na plamę nanieś masło. Zostaw na pół godziny, po czym zeskrob nadmiar masła, wymień podłożone pod spód papierowe ręczniki, a materiał odtłuść przy użyciu tamponu skręconego z czystej szmatki i benzyny ekstrakcyjnej lub terpentyny. Wypierz odzież według wskazówek producenta.

2. Pasta BHP.

Jeśli pomimo to zostały na tkaninie resztki smaru, spróbuj użyć pasty bhp – nanieś odrobinę na plamę i wyszoruj małą szczoteczką, zwracając baczną uwagę na to, by nie naruszyć włókien materiału.

W żadnym wypadku nie prasuj ani nie susz w suszarce automatycznej odzieży, na której znajdowały się plamy ze smaru, ponieważ wysoka temperatura utrwali je i uniemożliwi ich usunięcie.

A jaka jest Twoja metoda na plamy ze smaru?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 2 =